Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2021 – Izabela i Kuba Kielczyk

10.10.2021 | Radio dla Ciebie |

Rozmowa na antenie Radia dla Ciebie z psychoterapeutami Izabelą Kielczyk i Kubą Kielczykiem o problemach psychicznych w 2021 roku – roku pandemii

10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W swoich komunikatach WHO podkreśla, że traumatyczna sytuacja związana z pandemią wywarła duży wpływ na zdrowie psychiczne ludzi. My, w naszej praktyce psychologów, zauważamy, że osób obciążonych psychicznie przez pandemię może być zdecydowanie więcej niż z pozoru mogłoby się wydawać.

Oprócz grup społecznych obciążonych w znaczący i bezpośredni sposób, czyli pracowników służby zdrowia, osób mieszkających samotnie czy obarczonych wcześniej problemami psychologicznymi, są także grupy, które z różnych względów mogą cierpieć w samotności nie informując o swoich problemach i będąc pozostawionym samym sobie.

W naszej praktyce w ciągu ostatniego roku widzimy znaczący wzrost problemów psychologicznych w społeczeństwie. Szczególnie martwią problemy dzieci i młodzieży wynikające z ograniczenia kontaktów społecznych a także zamknięcia w domu.

O tym, kogo problemy psychologiczne mogą dotyczyć a z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę, o tym jakie konsekwencje mogą powodować zaniedbania w tym obszarze oraz o tym jak ważna jest empatia, zrozumienie i po prostu rozmowa, która może być przełomem w cierpieniu bliskiej nam osoby rozmawiają na antenie Radio Dla Ciebie psychoterapeuci i właściciele Pracowni Psychorozwoju Kielczyk

Wieczór z RDC Niedziela, 10 października 2021, godz. 20:20. Zapraszamy!