certyfikowany 8-tygodniowy KURS MINDFULNESS

KURS MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction)
KURS REDUKCJI STRESU METODĄ MINDFULNESS

Ten kurs to spotkanie ze sobą, z własnym umysłem, emocjami i nawykami. Przyjrzenie się z bliska swojemu życiu i światu wokół. Będziemy używać ciekawości i “świeżego oka”.
Zapraszam!

Mindfulness daje nam praktyczne narzędzia do zarządzania stresem, ale także odpoczynkiem. Mindfulness (uważność) jest podstawą kreatywnej samoregulacji. Oprócz nauki bycia z trudnościami i niewygodą, uczy świadomej prostoty, radości z rzeczy małych i dobrego, zrównoważonego życia. Uczy, jak się zatrzymać i jak poznać możliwości chwili obecnej, jak być przytomnym. Mindfulness nie jest narzędziem, ani filozofią, tylko doświadczaniem wynikającym z praktyki. Mindfulness się robi, uważnym się bywa, a od tego wiele się zmienia.

Mindfulness:
  • redukuje stres
  • obniża poziom niepokoju
  • poprawia jakość snu i odpoczynku
  • zwiększa świadomość ciała
  • poprawia koncentrację
  • zwiększa kreatywność
  • poprawia relacje z ludźmi

mindfulness_kurs_8_tygodniowy_praga_poludnie

Włączenie uważności w codzienne życie wymaga ćwiczeń. Jon Kabat-Zinn stworzył program radzenia sobie ze stresem oparty na uważności pt: Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR). Jest to trening bazujący na świeckiej medytacji, istniejący od prawie 40 lat. Ważną częścią treningu jest codzienna praktyka w domu (ok. 45 min). Uczestnicy otrzymują materiały do praktyki (skrypt + nagrania medytacji).

Na kursie, uważność jest praktykowana poprzez różne ćwiczenia. Ich celem jest skupienie uwagi na chwili obecnej. Praktyka tworzy nową, szerszą perspektywę, nową postawę wobec wszystkiego, co nam się przydarza. Upadają nasze przyzwyczajenia, przekonania, role. Przestajemy działać automatycznie. Otwieramy się na siebie i innych, na nowe możliwości i rozwiązania. Nabieramy zdolności świadomego kierowania swoim własnym rozwojem.

kurs_redukcji_stresu_MBSR warszawa

Prowadząca:

mindfulness warszawa joanna kowalik

JOANNA KOWALIK

Jestem wielbicielką wolnej edukacji i szerokiej perspektywy. Mieszkam na Mokotowie wraz z partnerem i nastoletnim synem. Prowadzę kawiarnię oraz kursy i medytacje Mindfulness. Jestem certyfikowaną nauczycielką Mindfulness w ramach programu Mindfulness-Based Stress Reduction – certyfikat wydany przez Polski Instytut Mindfulness (Polim) we współpracy z The Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA) oraz Mindfulness Compassion.

Lubię podważać to, co zastane, szukać początków, źródeł obecnego stanu rzeczy. Ciekawi mnie co się skąd wzięło i dlaczego. Pasjonuje mnie pokazywanie innym, że istnieją alternatywne ścieżki, nie tylko te wydeptane i przyzwyczajone, ale i takie, które sami sobie wyznaczymy.

» więcej

mindfulness_kurs_warszawa

Zapisy:

Termin
spotkania są w czwartki w godz. 10:00-12:30
I spotkanie – 9 marca 2023
II spotkanie – 16 marca 2023
III spotkanie – 23 marca 2023
IV spotkanie – 30 kwietnia 2023
V spotkanie – 6 kwietnia 2023
VI spotkanie – 13 kwietnia 2023
VII spotkanie – 20 kwietnia 2023
VIII spotkanie – 27 kwietnia 2023

Dzień uważności – 23 kwietnia 2023 (niedziela, godz. 10:00-16:00)

Koszt warsztatu
pełny 8 tygodniowy kurs + dzień uważności:

cena przy zapisach do 12 lutego – 1200 zł
cena po 12 lutym – 1300 PLN

Miejsce
Pracownia Psychorozwoju Kielczyk
ul. Ludwisarska 8, Warszawa

Zapisy
tel. +48 664 562 111
e-mail: warsztaty@kielczyk.pl