Warsztaty dla rodziców Warszawa

“Niewielu rodziców poświęca dziś uwagę temu, co dzieci do nich mówią.”

– Oscar Wilde

Każdy wiek naszego dziecka niesie za sobą dużo wyzwań. Stąd rola rodzica jest określana jako najtrudniejsze zadanie z jakim mierzymy się przez nasze życie.

Nie zawsze jesteśmy “dobrze przygotowani” przez naszych rodziców lub też zmagamy się z inną rzeczywistości, innymi problemami społecznymi, inną wrażliwością i otwartością naszych dzieci.

Warsztat dla rodziców to odpowiedź na te potrzeby – chcemy Wam pomagać stać się lepszymi rodzicami, a przede wszystkim takimi z którymi Wasze dziecko po prostu chce być!

Ikona

Warsztaty to forma pracy grupowej, podczas której psycholog lub psychoterapeuta przekazuje wiedzę w zakresie rozwoju i funkcjonowania dzieci i młodzieży, ale też praktycznie i w trakcie ćwiczeń pozwala doświadczyć teorii w praktyce. Nic nie zastąpi doświadczenia – czyli zrozumienia co stoi po tej drugiej stronie – dziecka.

W roli rodzica a co za tym idzie w roli dorosłego często już zapominamy o tym jak świat wygląda oczami dziecka, jak my rodzice wyglądamy i jesteśmy odbierani przez własne dzieci.

W naszej placówce organizowaliśmy i organizujemy warsztaty dla rodziców dzieci w różnym wieku. Obecnie z uwagi na pandemię przechodzimy na formę pracy online – więc wiele warsztatów potrzebuje przeformułowania)

Prowadzone warsztaty dla rodziców:


 • Jak budować motywacje wewnętrzną u dziecka? – czyli dlaczego chwalenie nie daje efektów do budowania poczucia własnej wartości u dziecka.
 • Złość rodzica i złość dziecka – o tym jak sobie radzić z narastaniem złości u siebie i u dziecka, jak ją wrażać w konstruktywny sposób, jak z niej dobrze korzystać.
 • Jak wzmacniać wiarę we własne kompetencje, cykl spotkań dla rodziców o tym, jak wzmacniać wiarę we własne kompetencje, zwiększać poczucie własnej wartości jako rodzica.
 • Bunt dwulatka – jak sobie z nim radzić?
  Tak zewnętrznie – w relacji z dzieckiem – i tak wewnętrznie – w relacji z samym sobą.
 • Fajna mama, fajny tata
  Warsztat doświadczeniowy jak obudzić wewnętrzne dziecko w sobie, w nas rodzicach. Jak się bawić? Jak się wygłupiać? Jak się śmiać z własnym dzieckiem?
 • Kary, nagrody i granice.
  Czyli jak stworzyć prawdziwie fajną relację ze swoim dzieckiem z zachowaniem własnych granic i zadbaniem o siebie.
 • Trudne emocje małych dzieci.
  Jak nauczyć dziecko być z emocjami i przeżywać je w konstruktywny sposób
 • W dobrej relacji z dziadkami.
  Jak rozmawiać z dzieckiem o dziadkach? Jak rozmawiać z dziadkami o dziecku? Jak nie przenosić trudności relacyjnych z własnymi rodzicami na relację z dziadkami naszego dziecka.
 • Jak wzmacniać poczucie własnej wartości u dziecka?
  Jak odpowiadać na sygnały, które przekazuje nam dziecko, zaspokajać jego potrzeby i
  akceptować etapu jego rozwoju.

Konsultacje psychologiczne dla rodziców

W ostanim czasie z uwagi na rosnące zapotrzebowanie oprócz warsztatów zapraszamy rodziców na konsultacje z psychologiem lub psychoterapeutą w formie spotkań indywidualnych lub w parze.

Jeżeli interesują Państwa w/w zagadnienia jest możliwość przepracowania ich, nauczenia się w/w umiejętności, czy dotarcia do własnych zasobów w formie spotkań w gabinecie lub online – indywidualnie z terapeutą lub w parze (rodzice).

Zapraszamy do tej formy spotkań, natomiast najbliższe warsztaty dla rodziców można śledzić na podstronie z warsztatami.

Ikona
Konsultacje dla rodziców adopcyjnych

Prowadzimy też konsultacje dla rodziców adopcyjnych dzieci w różnym wieku. Są one skierowane głównie na problemy związane z tożsamością adopcyjną, rozmową z dzieckiem o adopcji, chęcią poznania rodziców biologicznych, czy budowania relacji dziecko – rodzic adopcyjny.
Tematem, który często jest obecny w rodzinach adopcyjnych jest temat wrażliwości na odrzucenie, przez rówieśników, w szkole, na placu zabaw, przez dziadków, czy w jakieś formie przez rodziców. Dziecko jest wrażliwe na wszelkie przejawy odrzucenia, nawet takie których nikt inny nie zauważa lub nie potrafi zidentyfikować. Często towarzyszy temu mocna reakcja emocjonalna. Pomagamy odnaleźć się w takiej sytuacji i dać wskazówki jak wtedy pomóc sobie i dziecku.
Nasi terapeuci mają duże doświadczenie w pracy z dziećmi i rodzicami adopcyjnymi.

Informacje

Spotkanie indywidualne lub w parze (rodzice) odbywają się w formie zwykle 50 minutowych lub 80 minutowych spotkań z psychologiem lub psychoterapeutą.

Spotkania mogą odbywać się w gabinecie lub online.

Warsztaty dla rodziców Warszawa cena:


konsultacja dla rodziców – 190-220 PLN / 50 min
konsultacja dla rodziców – 290-300 PLN / 80 min

Płatność: gotówka / karta / płatności on-line