O nas

Witamy!

Ośrodek psychoterapeutyczny i rozwojowy skoncentrowany na relacji

Pracownia Psychorozwoju Kielczyk to ośrodek psychoterapeutyczny stworzony z zamiłowania i pasji. Założyliśmy ją ponad 10 lat temu, a celem jaki nam przyświecał, było utworzenie wyjątkowego miejsca, w którym poczujesz atmosferę dobrej relacji, znajdziesz pozytywną energię i pomoc w trudnościach.

Chcieliśmy zaoferować kompleksową pomoc psychologiczną, psychiatryczną, konsultacyjną, seksuologiczną, a przede wszystkim psychoterapeutyczną.
Pragnęliśmy objąć tą pomocą każdego – w każdym wieku –  zarówno dorosłych, jak i dzieci, młodzież, nastolatków oraz ich rodziców.
Stworzyliśmy też specjalną ofertę dla studentów – psychoterapię nastawioną na pomoc młodym ludziom w trudnym momencie wchodzenia w dorosłość, obfitującym w problemy, które mogą mieć na nich wpływ w przyszłości. Jednocześnie zależało nam na tym, by terapia była przystępna cenowo, by każdy młody człowiek mógł z niej skorzystać.

Kolejną autorską propozycją jest psychoterapia ludzi biznesu – bardzo wyspecjalizowana terapia skierowana do ludzi na wyższych stanowiskach, kierujących firmami lub je tworzących, którzy chcą połączyć pracę nad sobą z rozwiązywaniem problemów pojawiających się w biznesie.

Pracownię Psychorozwoju Kielczyk stworzyliśmy od podstaw. My – czyli Izabela Kielczyk i Kuba Kielczyk, małżeństwo psychoterapeutów. Izabela – psycholog biznesu, psychoterapeuta z 20-letnim doświadczeniem i Kuba, który wieloletnią pracę w biznesie zamienił na fotel psychoterapeuty. A to co nas połączyło, to humanistyczne spojrzenie na drugiego człowieka, nastawione na relację, zrozumienie i wsparcie. W naszym ośrodku zostaniesz wysłuchany, będziesz mógł odbudować spokój i znaleźć równowagę w swoim życiu. Pomożemy Ci pokonać trudności, zainspirujemy także do działania. Pokażemy drogę, która pozwoli lepiej zrozumieć i poznać siebie, a także innych.

Stąd ideę nazwaliśmy –  Atmosfera Dobrej Relacji. Wokół tej idei zbudowaliśmy zespół, w skład którego wchodzą: psychoterapeuci, psycholodzy, seksuolog, specjalista od uzależnień, psycholodzy dziecięcy oraz lekarz psychiatra. Ludzie, którzy swoją empatią, uważnością, cierpliwością, umiejętnością budowania relacji oraz wiedzą i kompetencjami psychologicznymi, tworzą to wyjątkowe miejsce, gdzie najważniejsze jest zainteresowanie drugim człowiekiem.

Zależy nam, abyście wiedzieli, że jesteście dla nas ważni, a Wasze historie nas poruszają.

Atmosfera Dobrej Relacji – to w duchu tej idei tworzyliśmy nasz ośrodek
Izabela i Kuba Kielczyk

Dbając też o różnorodność, zaprosiliśmy terapeutów różnych modalności, czyli pracujących w różnych nurtach psychoterapeutycznych, co wzbogaca zespół i poszerza horyzonty. Reprezentuje to też ideę pomocy każdemu, bez względu na światopogląd, religię, orientację seksualną czy środowisko, z jakiego się wywodzi.

Ważna jest dla nas także atmosfera i odpowiednie warunki do pracy nad sobą. Dlatego dbamy o to, by osoby które Was zapisują, posiadały odpowiednią wiedzę psychologiczną i były przeszkolone z zakresu pomocy w kryzysie. Ważna jest także dla nas estetyka gabinetów i udogodnienia, takie jak klimatyzacja i bezpieczny własny parking.

Nasza poradnia zdrowia psychicznego to również miejsce przyjazne dzieciom i rodzinom. Prowadząc terapię par i małżeństw oraz związków różnych orientacji, dbamy o odpowiednie warunki. Stąd gabinety dla par i dzieci są odpowiednio urządzone, a w poczekalni jest kącik dla maluchów, możliwość zrobienia sobie kawy czy herbaty.

Naszym atutem jest elastyczność i podążanie za nowymi wyzwaniami, jakie przed ośrodkami psychoterapii i rozwoju stawia obecna sytuacja i współczesny styl życia. Nasi psychoterapeuci udzielają także konsultacji w językach obcych oraz pracują on-line. Dzięki temu możesz odbyć terapię bez wychodzenia z domu, a bariera językowa nie jest już problemem.

Psychoterapia on-line to coś w czym się specjalizujemy od lat – pracując głównie z Polakami mieszkającymi poza granicami naszego kraju, których potrzeba rozmowy w polskim języku jest tym, co w trudnych momentach skłania do “powrotu” do Polski. Praca z takimi klientami dała nam bardzo duże doświadczenie w tej formie terapii, a jednocześnie pozwoliła poznać problemy emigracji, bycia odizolowanym, z dala od bliskich, rodziny.

Jako eksperci często jesteśmy zapraszani do udzielania komentarzy i wypowiadania się na tematy psychologiczne w mediach. Jest to część naszej pracy, która pozwala promować nasze idee trochę szerzej niż praca w gabinecie.

Zapraszamy!

a najważniejsi są terapeuci, którzy tworzą nasz zespół

Poznaj nasz zespół

Joanna Obuchowicz psychoterapeutka terapeuta par doświadczenie

Joanna Obuchowicz

psychoterapeuta, terapeuta par
Aleksandra Krupska seksuolog psychoterapeuta terapeutka par coaching icf coach

Aleksandra Krupska

seksuolog, psychoterapeuta
Magdalena Pietrzak-Żelazko psychoterapeutka on-line

Magdalena Pietrzak-Żelazko

psycholog, psychoterapeutka
Lidia Flis psychoterapeutka par

Lidia Flis

psycholog, psychoterapeutka, terapeutka par

Jak pomagamy

Dobry psycholog Warszawa

Konsultacje psychologiczne

Pomoc psychologiczna to wsparcie udzielane w obszarze naszej psychiki, emocji, schematów myślenia i zachowania. Pomimo świetnego zdrowia, wyglądu czy osiągnięć zawodowych, możemy odczuwać trudności związane ze sferą psychiczną.

Dzięki pomocy psychologicznej można osiągać satysfakcję także w tej sferze życia.

W Pracowni Psychorozwoju Kielczyk, z zakresu pomocy psychologicznej, oferujemy psychoterapię indywidualną, par i grupową oraz promocję zdrowia w formie warsztatów.

Psychoterapia

Psychoterapia jest pracą nad sobą samym, która umożliwi Ci odkrycie Kim jesteś i da odpowiedź, jak chcesz przeżyć swoje życie. Pomożemy Ci w tym.

Psychoterapia znajduje zastosowanie zarówno w przypadku zdiagnozowanych chorób psychicznych (np. schizofrenia, depresja), ale także u osób zdrowych, które zmagają się z różnego rodzaju problemami (np. nadmierna skłonność do samokrytycyzmu, brak kontroli nad emocjami). Zadbaliśmy o to, aby nasza Pracownia Psychorozwoju była nie tylko placówką oferującą psychoterapię, ale przede wszystkim miejscem, w którym możesz poczuć się zaopiekowany i zrozumiany.

Porady lekarza psychiatry

Psychiatria jest specjalnością medyczną zajmującą się leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Konsultacja z psychiatrą ma zwykle charakter diagnostyczny – pozwala stwierdzić, czy problem, z którym zgłasza się dana osoba, wymaga farmakoterapii lub hospitalizacji.

Poważne zaburzenia, takie jak schizofrenia lub głęboka depresja wymagają, aby osoba była pod opieką psychiatry. W takich przypadkach konieczne jest także przepisanie leków. Osoby te często korzystają również z pomocy psychoterapeutycznej.

Dobry Seksuolog Warszawa

Konsultacje seksuologa

Seksuologia to nauka zajmująca się szeroko pojętą seksualnością człowieka. Pracujący u nas seksuolog to także specjalista psycholog. Zaburzenia seksualne mogą mieć różne przyczyny, zatem dobrze jest zasięgnąć porady seksuologiczno-psychologicznej.

Z pomocy seksuologa korzystać mogą wszystkie osoby odczuwające dyskomfort w sferze seksualnej, oceniające ją jako mało satysfakcjonującą, czy pragnące rozwijać znajomość własnego ciała, co może wzbogacić sferę ich doznań.

Psychoterapia on-line skype

Konsultacje i psychoterapia online

Konsultacje psychologiczne on-line kierujemy do osób, które nie mogą odbyć sesji u nas w gabinecie, a czują potrzebę skonsultowania się z psychologiem lub psychoterapeutą.

W obecnej sytuacji epidemicznej w Polsce oferujemy możliwość spotkania on-line z każdym z naszych psychoterapeutów. Jeżeli masz wątpliwości, co do przyjazdu na sesję stacjonarną lub korzystania z komunikacji miejskiej, umów się na konsultację on-line.

Do kontaktu zapraszamy też osoby, które mieszkają poza Warszawą lub poza Polską a chciałyby skorzystać z porad w profesjonalnej placówce psychologicznej. Sesje odbywają się za pośrednictwem komunikatora Skype (wideopołączenie).

Oferujemy także konsultacje online prowadzone przez seksuologa oraz psychologa dziecięcego. Sesje skype zapewniają całkowitą dyskrecję i możliwość rozmowy z dogodnego dla Ciebie miejsca.

Therapy in English Espaniol

Sessions for foreigners

While moving from another country to Poland, we encounter a range of difficulties. First of them is the language – not always are we able to use the Polish language in a communicative way.

Another problem is the confrontation with unfamiliar culture and traditions. Also, we are often alone, without friends and our family is far away. We can also face the stereotypes about our nationality. Yet, we still may have just the same problems as we would in our own country.

We offer counseling which addresses the above problems with adaptation in Poland and in any area of life.

NASI TERAPEUCI SĄ ZRZESZENI W TOWARZYSTWACH PSYCHOTERAPEUTYCZNYCH

Pracujemy zgodnie z wytycznymi Polskiej Rady Psychoterapii