Czułe poruszenia – połączenie czucia i rozumienia

CZUŁE PORUSZENIA
połączenie czucia i rozumienia

kameralna grupa rozwojowa dla dorosłych
8 spotkań
stały skład grupy
piątki 18:00-20:00

Masz ochotę w ciemne jesienno-zimowe wieczory zawinąć się w koc?
Albo może zapaść w głęboki sen i przeczekać do wiosny?
Twoja energia kieruje się do wewnątrz i chcesz być bliżej siebie?

Jesień i zima to taki czas w roku, kiedy przyroda zwija się w głąb siebie i odpoczywa. Marzy mi się taka przestrzeń na odkrywanie swojego naturalnego rytmu, zaciekawiania się, przyglądania, czy łączy się z rytmem natury. Czy dla Ciebie jesień i zima to taki czas zwolnienia i zatrzymania?

Bliskie są mi słowa Anny Halprin: Ruch ma w sobie możliwość przenoszenia nas do domu, w którym mieszka dusza”. W pędzie życia nasze głowy wypełnione są myślami, odpowiedziami, zadaniami, które oddalają nas od nas samych. I czasem trudno w tej gonitwie złapać przestrzeń zatrzymania, na bycie ze sobą, z innymi. Na zamieszkanie w swoim ciele, ni tylko w głowie. To trochę tak, jakby mieć dom z różnymi pomieszczeniami, a cisnąć się ciągle w jednym i nawet nie zaglądać do innych pomieszczeń.

Chcę, aby Czułe poruszenia były przestrzenią kręgu, w której możesz zadomowić się w swoim ciele, wsłuchać się w siebie, ale też być wysłuchaną_nym i usłyszeć innych. Stały charakter grupy ma tworzyć przestrzeń na proces, wspierać, dawać poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty.

Będziemy poruszać tematy takie jak:

  • zadomawianie się w swoim ciele – pogłębianie świadomości ciała, myśli, emocji
  • między odpuszczaniem i działaniem
  • relacje – połączenia i granice
  • potrzeby i zasoby
  • odnajdywanie światła, nadziei w sobie, bycie światłem dla innych, pozwalanie sobie, aby ktoś inny oświetlał nam drogę, gdy nam trudno
  • marzenia i przyjemności
  • straty i cienie
  • rozwijanie czułej, akceptującej i współczującej części siebie

Czasem słowa to za mało na wyrażenie swojego świata wewnętrznego, dlatego będziemy wykorzystywać różne kanały tj.: rozmowa, ruch, obraz, rysunek, taniec, słowo. Spotkania będą prowadzone metodami psychoterapii tańcem i ruchem oraz arteterapii, np. Ruch Autentyczny, analiza ruchu w systemie Laban/Bartenieff Movement System, metafora ruchowa, tańce w kręgu, taniec intuicyjny, rysunek…

Doświadczenie ruchowe, czy artystyczne w ogóle nie jest nam potrzebne. Zapraszam Ciebie do ucieleśnienia swojego doświadczenia, które rozumiem jako obejmowanie różnych aspektów Siebie: emocjonalnego, sensorycznego, mentalnego oraz bycie czułą_ym na wewnętrzne i zewnętrzne bodźce. W tym rozumieniu ruch, taniec, rysunek są odpowiedzią na te bodźce i obejmują także gest, postawę oraz bezruch (tak! bezruch też jest ruchem). Dzielę zaciekawienie Katy Bloom, która pisze: „Jestem zainteresowana tym, jakie wglądy mogą być zdobyte poprzez zwracanie uwagi na subtelności tego niewerbalnego królestwa i jak to uświadamia i oddziałuje z myślami i słowami”.

Masz ochotę na Czułe poruszenia i podróż do Siebie w swoim naturalnym rytmie?
Zapraszam:)
Udział w grupie poprzedzają bezpłatne konsultacje online: wtorki 8:00-10:00 i piątki 18:00-20:00. Konsultacja trwa około 30 minut.

 

Prowadząca

krystyna_ulamek_terapeuta_tancem_ruchem

KRYSTYNA UŁAMEK

Nazywam się Krystyna Ułamek i jestem psychoterapeutką tańcem i ruchem (DMT/DMP), mgr sztuki, arteterapeutką, absolwentką Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice, byłą aktorką, trenuję kalarippajattu (indyjską sztukę walki). Ukończyłam 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Lubię spędzać czas na łonie dzikiej natury, pływać w jeziorze, spacerować po lesie.

» więcej

 

Zapisy:

Termin
cykl obejmuje 8 spotkań w piątki w godz. 18:00-20:00

I spotkanie – 8 grudnia 2023
II spotkanie – 15 grudnia 2023
III spotkanie – 22 grudnia 2023
IV spotkanie – 5 stycznia 2024
V spotkanie – 12 stycznia 2024
VI spotkanie – 2 luty 2024
VII spotkanie – 9 luty 2024
VIII spotkanie – 16 luty 2024

Koszt warsztatu
udział w 8 spotkaniach grupy rozwojowej – 800 zł

Grupa
Kameralna grupa 5-6 osób

Miejsce
Pracownia Psychorozwoju Kielczyk
ul. Ludwisarska 8, Warszawa

Zapisy
tel. +48 664 562 111
e-mail: warsztaty@kielczyk.pl

Formularz zgłoszeniowy