Kuba Kielczyk

psychoterapeuta, założyciel pracowni, terapeuta par

Kuba Kielczyk


Specjalizacja

Prowadzę psychoterapię indywidualną oraz terapię par i małżeństw, pracuję też ze studentami.

Pomagam osobom potrzebujących wsparcia w trudnych momentach życia, kryzysach, doświadczających problemów w relacjach z innymi ludźmi, odczuwających stany depresyjne i zaburzenia nastroju. Pracuję z osobami zaburzeniami lękowymi, doświadczającymi napadów panicznego lęku, doświadczających niskiej samooceny i biorących zbyt dużo odpowiedzialności za innych na siebie.

W pracy z parami koncentruję się głównie na problemach komunikacyjnych, konfliktach, trudnościach na polu emocji. Pomagam parom, które ciągle się kłócą, nie mogą się zrozumieć, są po przejściu trudnych wydarzeń i oddalili się od siebie.

Zapraszam również osoby będące w momencie zmiany, zastanawiające się nad zmianą zawodu, czy będące w przełomowych momentach życia. Z racji swojego doświadczenia (zmiany zawodu, podejścia do życia) służę pomocą i przewodnictwem na drodze wewnętrznej i zewnętrznej zmiany.

Prowadzę warsztaty rozwojowe, grupy wsparcia i terapeutyczne.

Szczególnie miejsce ma dla mnie praca z ludźmi wchodzącymi w dorosłość, studentami, gdzie wspólnie odnajdujemy ich własne drogi życiowe, zawodowe i radzimy sobie z problemami, presją społeczną czy z domu rodzinnego.

Zajmuję się tematyką związaną z niepłodnością, trudnościami w trakcie starań o dziecko oraz zabiegów in-vitro, a także wsparciem psychologicznym w trakcie procesu adopcyjnego. Pracuję z rodzinami adopcyjnymi, rodzicami i dziećmi (także już dorosłymi) bazując też na własnych doświadczeniu adopcyjnym.

Wykształcenie

Ukończyłem studia na Politechnice Warszawskiej o kierunku Mechatronika i specjalizacja Techniki Multimedialne.

Ukończyłem całościowe szkoleniowe psychoterapeutyczne w Fundacji Studium Psychologii Procesu (akredytacja Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu) i posiadam uprawnienia do prowadzenia psychoterapii indywidualnej, par i pracy z grupami.

Ukończyłem kursy doszkalające, m.in. pracy z ciałem “Ciało w procesie terapeutycznym” i “Focusing” w Ośrodku Intra certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Uczestniczyłem także w szkoleniach związanych ruchem, mindfullness, pracą z grupami i z parami w konflikcie, m.in w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem.

Ukończyłem 3 poziomowe szkolenie pracy z parami w metodzie terapii skoncentrowanej na emocjach (EFT-C) prowadzony przez certyfikowanego nauczyciela tej metody w Ośrodku Intra. Kontynuuję to szkolenie celem uzyskania certyfikatu.

Doświadczenie

Moje doświadczenie opiera się z jednej strony na wieloletniej pracy na poziomie osoby organizującej i zarządzającej pracą Pracowni i psychoterapeutów, a z drugiej strony na doświadczeniu klinicznym zdobytym w Szpitalu MON: w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotramatologii Wojskowego Instytutu Medycznego oraz w Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii im. Waleriana Łukasińskiego, gdzie pracowałem z osobami z zaburzeniami psychicznymi, doświadczających skutków silnych traum, po próbach samobójczych, przewlekle chorymi somatycznie oraz wymagającymi całodobowej opieki.

Przez ponad 10 lat pracowałem w reklamie, IT, prowadziłem agencję interaktywną, reklamową, pracownię graficzną, jednocześnie prowadząc organizacyjnie placówkę psychoterapeutyczną. Swoją wieloletnią zmianę, zarówno zawodową jak rozwoju osobistego traktuję jako doświadczenie bardzo pomoce w pracy w zakresie psychoterapii zmiany.

Prowadziłem grupę interpersonalno-wsparciową dla osób borykających się z depresją w ramach projektu Przeciwdziałanie Depresji.

Brałem udział w szkoleniach i spotkaniach z cyklu pracy ze światem WorldWork organizowanej przez Process Work Insitute z Portland, USA.

Jako prezes Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu działam na rzecz propagowania metody psychologii procesu oraz statusu zawodu psychoterapeuty w Polsce.

W swojej pracy korzystam z podejścia humanistycznego, w oparciu o metodologię psychoterapii zorientowanej na proces. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Prywatnie

Żonaty, tata wspaniałego syna. Uwielbiam góry, wspinaczkę, a zimą – narty. Jestem miłośnikiem motoryzacji i koszykarzem-amatorem. Lubię biegać po lesie.

Kuba Kielczyk

Prowadzi:

 • psychoterapię indywidualną

 • psychoterapię indywidualną nastolatków 17+

 • psychoterapię par

 • psychoterapię on-line

 • psychoterapię on-line par

 • terapię rodzin

Odbyte szkolenia:

 • ukończone całościowe 5-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Studium Psychoterapii Psychologii Procesu akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu

 • 3 stopniowe szkolenie z terapii par metodą EFT-C w Ośrodku Intra certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne

 • praca z ciałem – “Ciało w procesie terapeutycznym” – Ośrodek Intra

 • “Focusing” w Ośrodku Intra

 • “Jung, ciało, ruch” – Polski Instytut Psychoterapii Tańcem i Ruchem

 • praca z ciałem i ruchem w psychoterapii – Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu

 • warsztaty i praca ze światem w ramach spotkań WorldWork organizowanych przez Process Work Insitute z Portland, USA.

Przyjmuje

 • wtorek, środa, czwartek

Koszt sesji

 • psychoterapia indywidualna – 250 zł

 • psychoterapię indywidualną nastolatków 17+ - 250 zł

 • psychoterapia par (50 min) – 300 zł

 • psychoterapia par (80 min) - 350 zł

 • psychoterapia par (80 min) prowadzona w diadzie (sesja prowadzona przez dwóch terapeutów) - 550 zł