Terapia dla małżeństw Warszawa

„Małżeństwo nie jest stanem – jest umiejętnością.”

– Magdalena Samozwaniec

Psychoterapia małżeńska w Warszawie jest skierowana do związków formalnych niezależnie od długości ich trwania. Motywacją do uczestniczenia w niej może być chęć rozwoju lub potrzeba poradzenia sobie z kryzysami – pojawiającymi się naturalnie wraz z wchodzeniem w kolejne etapy życia pary/rodziny bądź wynikającymi z interakcji między małżonkami.

Ikona

Co warto wiedzieć o terapii małżeństw?

 • Kieruje się tymi samymi zasadami co terapia par
 • Jest szansą na wyjście poza zamknięty cykl konfliktu i wzajemnego ranienia się, zmianę sposobu komunikacji, stworzenie przestrzeni do wysłuchania siebie nawzajem i próby zrozumienia żony/męża, a także do nazywania własnych potrzeb i zauważania potrzeb partnera.
 • Dla wielu małżeństw może to być nadzieja na uratowanie związku, daje możliwość przejścia trudnego okresu, zobaczenia związku jako całości i mechanizmów nim rządzących, a nie tylko w wymiarze indywidualnie doświadczanej krzywdy.
 • Jeżeli małżonkowie samodzielnie podejmą decyzję o rozstaniu psychoterapeuta pomoże im przejść przez ten proces w taki sposób, by mogli nadal efektywnie pełnić swoje role rodzicielskie.
 • Daje możliwość przyjrzenia się funkcjonowaniu małżonków też jako rodziców i jak ta rola wpływa na ich relację małżeńską i w którym momencie jest podłożem konfliktów lub argumentem do niewypowiedzianych pretensji, czy żalu do żony lub męża.

Dla kogo:


Terapia małżeństw Warszawa to szansa dla małżonków, którzy:

 • chcieliby wypracować nowe metody rozwiązań dla codziennych trudności
 • mierzą się ze zmianami zachodzącymi w związku pod wpływem czasu
 • żyją w dystansie emocjonalnym i/lub fizycznym
 • chcieliby przestać angażować dzieci we wzajemne konflikty
 • mają trudność, aby porozumiewać się w konflikcie w sposób konstruktywny
 • doświadczyły kryzysu, który poddał w wątpliwość przyszłość ich relacji

Terapia małżeńska jest formą terapii opartą na bezpośrednim kontakcie psychoterapeuty z parą w trakcie regularnych spotkań.

Gdy życie seksualne między partnerami jest główną przyczyną problemów zapraszamy na konsultację w Warszawie z seksuologiem pracującym także z parami.

W naszym ośrodku jest możliwość pracy terapeutycznej dla par z dwoma terapeutami.
Sesje w obecności 2ch psychoterapeutów pozwala na zyskanie szerszej perspektywy, zwiększa poczucie bezpieczeństwa dla każdego z partnerów / małżonków. Zwiększa też efektywność i skraca czas trwania terapii par.

Informacje

Sesje trwają po 80 minut i odbywają się co tydzień lub co dwa tygodnie (w zależności od potrzeby i sposobu pracy wybranego terapeuty).

Terapia dla małżeństw Warszawa Cena:


Sesja terapeutyczna – 240-300 PLN / 50 min
Sesja terapeutyczna – 290-350 PLN / 80 min
Sesja terapeutyczna – 550 PLN / 80 min (2ch terapeutów)
Sesja z seksuologiem dla pary – 290-300 PLN / 80 min

płatność – gotówka / karta / płatności on-line