Pomoc psychologiczna

Życie nie toczy się tak, jak powinno, ale jest takie jak jest. Sposób w jaki sobie z tym radzisz, stanowi całą różnicę.
-VIRGINIA SATIR

Pomoc psychologiczna to wsparcie udzielane w obszarze naszej psychiki, emocji, schematów myślenia i zachowania. Pomimo świetnego zdrowia, wyglądu czy osiągnięć zawodowych, możemy odczuwać trudności związane ze sferą psychiczną. Dzięki pomocy psychologicznej można osiągać satysfakcję także w tej sferze życia.

Pomoc psychologiczna jest relatywnie nową formą pomocy, ponieważ zaczęła funkcjonować dopiero na początku XX wieku. Wtedy to odkryto, że w przypadku pewnych zaburzeń farmakoterapia i medycyna są bezradne, a medyczne metody leczenia nie przynoszą rezultatów. Zauważono natomiast leczące czynniki metod opartych na zgłębianiu i analizowaniu ludzkiej psychiki, emocji, czyli tego, czego nie widać gołym okiem. Z czasem zaczęto zauważać, że zdrowie psychiczne człowieka jest równie ważne, a być może ważniejsze, niż jego zdrowie fizyczne. Konsekwencją tych wniosków był rozwój różnych form pomocy psychologicznej.

W Pracowni Psychorozwoju Kielczyk, z zakresu pomocy psychologicznej, oferujemy konsultacje psychologiczne – dzięki którym możliwe jest wskazanie dalszych sposobów pomocy – psychoterapii indywidualnej, terapii par, konsultacji psychiatrycznej czy seksuologicznej.

Jakie korzyści może przynieść nam pomoc psychologiczna i kiedy po nią sięgnąć? Ta forma pomocy to przede wszystkim sposób na zwiększenie samoświadomości, czyli wiedzy na temat naszego funkcjonowania emocjonalnego i poznawczego, naszych motywacji i sposobów postępowania. 

Pomoc psychologiczna potrzebna jest też w kryzysowych momentach życia jak utrata bliskiej osoby, żałoba, utrata pracy, rozstanie, rozwód, czy inne kryzysy życiowe. Wówczas przybiera formę interwencji kryzysowej i pomaga przejść przez ten trudny okres, przeżyć go i pogodzić się ze zmianą.

Dla kogo:

Pomoc psychologiczna w formie psychoterapii znajduje zastosowanie w przypadku:

  • zdiagnozowanych chorób psychicznych
  • zaburzeń nastroju
  • zaburzeń funkcjonowania w życiu towarzyskim, rodzinnym, zawodowym
  • braku rozumienia własnego postępowania
  • trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji
  • problemów somatycznych występujących na tle psychicznym
  • utraty poczucia szczęścia, satysfakcji z życia, sensu życia
  • kryzysów i trudnych doświadczeń, takich jak śmierć lub zagrożenie życia

Konsultacja psychologiczna jest też pomocna w doborze formy dalszej pomocy i wyborze specjalisty: psychoterapeuty, psychiatry, seksuologa, psychologa dziecięcego, czy terapeuty par.

Pomoc psychologiczna to zwykle kilka spotkać z psychologiem lub psychoterapeutą ukierunkowana na zrozumieniu tego co sprawia trudność lub bieżącej interwencji kryzysowej.

Ceny:

Sesja terapeutyczna 140-150 PLN / 50 min.

Sesja terapeutyczna w języku angielskim lub hiszpańskim 180 PLN / 50 min.

Płatność: gotówka / karta / przelew on-line