Studia w dobie pandemii.

01.10.2020 | Radio dla Ciebie, rdc.pl |

Dziś początek roku akademickiego. Część uczelni uruchomiła zajęcia, ale niektóre – jak Uniwersytet Warszawski – zrobią to dopiero w połowie miesiąca. Jak pandemia wpłynie na proces nauczania, rynek nieruchomości, rynek pracy i samopoczucie studentów? Zapytaliśmy ekspertów.

Nauka przez internet to duże obciążenie psychiki studenta – uważają eksperci. Psychiatrzy podkreślają, że to przede wszystkim stres dla studentów, którzy muszą m.in. zadbać o odpowiedni sprzęt do zajęć online i odnaleźć się w zamieszaniu spowodowanym pandemią. – Do tego ciągła niepewność, co będzie, i czy te studia mają w ogóle jakikolwiek sens – mówi nam psychoterapeuta Jakub Kielczyk.

Brak kontaktu z rówieśnikami i nauka z domu mogą z kolei prowadzić do zamknięcia się w sobie, może też dochodzić do częstszych konfliktów z rodzicami. Dlatego, jak przekonują terapeuci, szczególnie ważne są kontakty ze znajomymi poza internetem.

Jak radzą sobie studenci w czasach pandemii – wypowiedział się na łamach Radia dla Ciebie – Kuba Kielczyk, psychoterapeuta pracujący na codzień ze studentami, www.kielczyk.pl/psychoterapia-dla-studentow-warszawa/

 

Posłuchaj wywiadu na antenie Radia dla Ciebie – rdc.pl