O relacjach w programie Ludzkim Głosem

07.09.2020 | Radio Plus |

Epidemia zabrała na wiele rzeczy ale, okazuje się, ze także wiele nam dała.

Moment zatrzymania, zastanowienia, co jest dla nas ważne. Wśród ludzi pojawiło się więcej zrozumienia i wyrozumiałości; nawiązały się inne relacje oparte na empatii i pomocy.

Z drugiej strony pojawia się zmęczenie i bunt związane z ograniczeniami nałożonym na nasze wcześniej bardzo wygodne życie. Dzieci i młodzież, odizolowani od rówieśników, także czuli się bardzo źle w zamknięciu w domu.

Jesteśmy zadowoleni z pójścia dzieci do szkoły, ale nowy rok szkolny przynosi wiele nowych wyzwań. Wyczekana radość dzieci z powrotu do grona rówieśników przeplata się z trudnymi do utrzymania rygorami sanitarnymi, nauką nowych reguł i wdrożeniu ich w codzienne życie szkolne oraz ciągłą niepewność dotyczącą obecności zagrożenia i przyszłości funkcjonowania szkoły.

Nie bagatelizujmy zmian i nowej rzeczywistości; pomóżmy dzieciom i sobie zrozumieć i łatwiej przystosować się do nowych warunków nauczania.

O relacjach w szkole, w rodzinie i o nowych warunkach nauczania w czasie pandemii z Patrycją Michońską w drugiej części programu „Ludzkim Głosem” w Radio Plus rozmawiali założyciele Pracowni Izabela Kielczyk i Kuba Kielczyk

 

» Posłuchaj na stronie Radia Plus