Paulina Szeromska

psychoterapeutka, mediatorka, trenerka

Paulina Szeromska


Specjalizacja

Prowadzę terapię indywidualną, par oraz warsztaty rozwojowe. Specjalizuję się w pracy z osobami w trudnych sytuacjach i życiowych kryzysach, doświadczających lęków, osobom w stanach depresyjnych, znajdujących się w momentach przełomowych: rozwód, zmiana pracy, kryzys związany z wiekiem i etapami rozwojowymi.
Mam także duże doświadczenie w pracy z młodzieżą. Pomagam w trudnościach związanych z wchodzeniem w dorosłość: budowaniu swojej tożsamości, szukaniu indywidualnej ścieżki zawodowej, odkrywaniu potrzeb w obszarze emocjonalnym, wzmacnianiu poczucia wartości i pewności siebie.

Wspieram również rodziców w trudnościach rodzicielskich, pomagam w badaniu źródeł kłopotów, na jakie natrafiają w tym obszarze oraz towarzyszę im w odkrywaniu nowych sposobów na satysfakcjonujące odnalezienie się w swojej roli. Bliska jest mi idea rodzicielstwa opartego na empatii. Szczególną uwagą w całej mojej pracy darzę tematy: krytyka wewnętrznego, wstydu i poczucia winy.

Wykształcenie

Mam uprawnienia nadane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu do prowadzenia terapii indywidualnej, terapii par oraz pracy z grupami. Brałam udział w wielu szkoleniach: m.in.: szkoleniu dla mediatorów rodzinnych, szkoleniu dla edukatorów seksualnych “Spunk”.

Doświadczenie

Od ponad 10 lat pracuję z innymi nad ich rozwojem, a od 2011 jestem psychoterapeutką Psychologii Procesu.

W latach 2011 do 2014 działałam w ramach zespołu Laboratorium Procesu, które to działania były wspaniałym doświadczeniem współpracy z innymi terapeutami, m.in. w projekcie Kliniki Śniącego Ciała. Stworzyliśmy także wspólny program reintegracji społecznej dedykowany kobietom osadzonym w areszcie śledczym na Grochowie “Wracam do siebie”. To były transformujące doświadczenia.

Rozwijam swój autorski projekt “Punkt pracy nad sobą”. W ramach tego pomysłu prowadzę stronę na Facebooku, gdzie zamieszczam inspirujące artykuły i filmy oraz prowadzę warsztaty rozwojowe m.in. dotyczące krytyka wewnętrznego, godzenia życia prywatnego z zawodowym itd.

Prywatnie

Poza rolą terapeutki najmocniej doświadczam w tej chwili roli rodzica. Jest to dla mnie głębokie wyzwanie rozwojowe oraz źródło radości i miłości. Jestem w wieloletnim szczęśliwym związku.

Kocham podróże i ruch oraz bezruch i obserwację siebie. Pomiędzy nimi jest moje miejsce.

Paulina Szeromska

Prowadzi:

  • psychoterapię indywidualną

  • psychoterapię on-line

  • mediacje

Odbyte szkolenia:

  • uprawnienia psychoterapeutyczne uzyskane w Studium Psychoterapii Psychologii Procesu akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu

  • szkolenie dla mediatorów rodzinnych

  • szkolenie dla edukatorów seksualnych “Spunk”

Przyjmuje

  • środa

Koszt sesji

  • psychoterapia indywidualna – 170 zł

  • terapia par – 200 zł