Justyna Karkus

psycholog dziecięcy

Justyna Karkus


Specjalizacja

Prowadzę konsultacje oraz zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży doświadczających różnego rodzaju kryzysów życiowych oraz trudności emocjonalnych.

Współpracuje również z rodzicami udzielając poradnictwa psychologicznego mającego na celu lepsze poznanie trudności z jakimi zmagają się dzieci.

Wykształcenie

Jestem absolwentką jednolitych studiów magisterskich na kierunku Psychologia ze specjalnością Neuropsychologia Kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Doświadczenie

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w terapeutycznym punkcie przedszkolnym dla dzieci z autyzmem. Czas spędzony tam pozwolił mi zagłębić się w pracę z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnością intelektualną.

W dalszym ciągu pracuję z dziećmi ze spektrum autyzmu w Przedszkolu Integracyjnym, gdzie prowadzę zajęcia terapeutyczne oraz udzielam poradnictwa psychologicznego rodzicom.

Przez kilka miesięcy wykonywałam badania w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu, gdzie miałam przyjemność współpracować z dziećmi z różnego rodzaju uszkodzeniami mózgu. Doświadczenie diagnostyczne zdobywałam także w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, gdzie byłam odpowiedzialna za diagnozę dzieci i młodzieży.

Obecnie pracuje również na stanowisku psychologa w Zespole do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr3 w Warszawie, gdzie prowadzę zajęcia terapeutyczne oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży doświadczających m.in. przemocy oraz traumy.

Prywatnie

W wolnym czasie sięgam po aparat, aby zapisywać wspomnienia. Dużo czytam oraz podróżuje.

Justyna Karkus

Prowadzi:

  • psychoterapia dzieci i młodzieży

Odbyte szkolenia:

  • Depresja nastolatków - diagnoza i terapia z wykorzystaniem technik poznawczo-behawioralnych

  • Bateria metod diagnozy rozwoju psychomotorycznego dzieci pięcio- i sześcioletnich

  • Podstawowa i pogłębiona interpretacja wyników badania Skalą Inteligencji Stanford-Binet 5

  • Interwencja Kryzysowa - jak pracować z osobą, którą dotknęła nagła tragedia

  • Zachowania autoagresywne u dzieci i młodzieży. Szkolenie dla psychologów i psychoterapeutów

  • Skala Inteligencji Stanford-Binet 5

Przyjmuje

  • środy, piątki

Koszt sesji

  • psychoterapia dzieci i młodzieży - 220 zł