Wioleta Rodzoś

psychoterapeutka

Wioleta Rodzoś


Specjalizacja

Prowadzę psychoterapię indywidualną w nurcie ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna). Jest to metoda, której skuteczność udowodniono w licznych badaniach naukowych.
Z empatią staję po stronie pacjenta, pomagając mu zrozumieć i opowiedzieć się przeciwko mechanizmom, które mu szkodzą, które zniekształcają obraz jego samego i otaczającej rzeczywistości, które odbierają siły i nadzieję na zmianę. Poprzez relację opartą na akceptacji pomagam pacjentom zmierzyć się z tym, co budzi lęk, z uczuciami, impulsami, stratami. Uczucia są niczym wewnętrzny kompas, wskazujący która droga prowadzi do realizacji naszych potrzeb i pragnień, a która jest ślepą uliczką lub nawet kończy się urwiskiem. Psychoterapia daje możliwość na zauważenie i odzyskanie tego jakże potrzebnego narzędzia, w które każdy człowiek został wyposażony oraz uczy jak się nim posługiwać.
Zapraszam osoby doświadczające problemów w relacjach interpersonalnych (związki intymne, relacje zawodowe i towarzyskie), borykające się ze stanami depresyjnymi i lękowymi, mające niskie poczucie własnej wartości, będące w kryzysie, także z powodu zmian w ważnych momentach życia.

Wykształcenie

Ukończyłam studia 2 stopnia w Oddziale Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kilka lat temu rozpoczęłam również naukę na kierunku Psychoterapia w 4-letnim Studium Psychoterapii Integracyjnej SPCh w Warszawie. Jestem także w trakcie 3-letniego zaawansowanego szkolenia Core Training Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej.

Doświadczenie

Mam za sobą 14 lat doświadczenia w pracy w zawodzie fizjoterapeuty. Dzięki temu miałam okazję nawiązywać relacje z ludźmi, poznawać nie tylko ich problemy fizyczne, ale również emocjonalne. Doświadczyłam, jak duże znaczenie w obszarze zaburzeń w układzie narządu ruchu może mieć psychika, wpływajaca na ciało, jego stan i zdolności do zdrowienia. Obserwowałam również odwrotną korelację – oddziaływanie kondycji fizycznej na stan emocjonalny.
Odbyłam kliniczną praktykę doszkalające w zakresie psychologii w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Doświadczenie zdobywałam również na stażu klinicznym w Centrum Zdrowia Psychicznego Piaseczno w Konstancinie-Jeziornie.

Wioleta Rodzoś

Prowadzi:

  • psychoterapia indywidualna

Odbyte szkolenia:

  • w trakcie 4-letnie Studium Psychoterapii Integracyjnej SPCh w Warszawie

  • w trakcie 3-letniego zaawansowanego szkolenia Core Training Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej

  • studia 2 stopnia w Oddziale Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Przyjmuje

  • poniedziałki, czwartki

Koszt sesji

  • psychoterapia indywidualna - 220 zł