Lidia Flis

psycholog, psychoterapeutka, trenerka,
terapeutka par

Lidia Flis


Specjalizacja

Specjalizuję się w krótko- i długoterminowej terapii par/małżeństw, rodzin oraz terapii indywidualnej.

Pracuję z parami, które odczuwają spadek satysfakcji ze związku, często się kłócą, mają problemy w komunikacji i zrozumieniu uczuć/potrzeb partnera, borykają się z trudnymi wydarzeniami życiowymi lub znaczącymi zmianami.

Pomagam również klientom indywidualnym, którzy żyją w dużym stresie, doświadczają trudności w relacjach w życiu zawodowym i osobistym, mają kłopot w zrozumieniu/okazywaniu własnych uczuć i emocji, chcą podwyższyć swoją samoocenę.

Pracuję w podejściu systemowym i psychodynamicznym. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Wykształcenie

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom z wyróżnieniem), specjalizacji Terapia Rodzin i Małżeństw oraz czteroletniej Szkoły Psychoterapii w Studium Terapii Rodziny przy Stowarzyszeniu OPTA.

Ukończyłam także szkolenie terapeutyczne II stopnia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, szkolenie Externship w nurcie Terapii Skoncentrowanej Na Emocjach organizowane przez PSEFT oraz Szkołę Trenerów w Studium Terapii i Treningu Grupowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Doświadczenie

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie terapeutyczne, które zdobywałam w Pracowni Psychologii Zaburzeń Rodziny UW, Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Centrum Psychoterapii SWZPZPOZ, punkcie konsultacyjnym i świetlicy socjoterapeutycznej Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Gniazdo”, telefonie zaufania Ośrodka Psychoterapii i Psychoedukacji „Drabina”, Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Dzielnicy Wawer oraz prywatnych poradniach na terenie Warszawy.

Oprócz pracy o charakterze terapeutycznym zajmuję się prowadzeniem warsztatów i szkoleń dla różnych grup wiekowych (dorośli, dzieci i młodzież) z zakresu szeroko pojmowanego rozwoju osobistego i umiejętności miękkich.

Jako psycholog ekspert współpracowałam m.in. ze stacjami: TVP2 („Pytanie na śniadanie”), TVN („Rozmowy w toku”), TVP Info (gość programów informacyjnych, cykliczny program „Magazyn Niejadka”), Polsat Play („100 rzeczy, które irytują twoją kobietę”, I edycja cyklicznego programu „Kama Sutra”), Polsat Cafe ( „100 rzeczy najważniejszych w życiu kobiety”, „Eliksir Młodości”), Superstacja (gość programów informacyjnych, magazyn „Szpile”, „Raport”), radiem Kolor oraz Polskim Radiem. Byłam również ekspertem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Czas na REGENerację”, gdzie zajmowałam się wpływem wypadania włosów na samoocenę i relacje z innymi ludźmi oraz prelegentką na konferencji „Mądra rodzina” – inaugurującej kampanię społeczną „Postaw na rodzinę” w mieście Puławy. Jestem autorką artykułów popularnonaukowych o tematyce psychologicznej. Opiniowałam także gry towarzyskie dla par, mające zwiększyć znajomość siebie oraz poczucie intymności.

Prywatnie

Mężatka, mama, posiadaczka kota.

Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki i książek. Jestem miłośniczką zwierząt dużych i małych, filmów o bohaterach, łamigłówek logicznych oraz włoskich makaronów.

Lidia Flis

Prowadzi:

 • psychoterapię par

 • psychoterapię indywidualną

 • psychoterapię on-line

 • konsultacje psychologiczne

Odbyte szkolenia:

 • czteroletnia Szkoły Psychoterapii w Studium Terapii Rodziny przy Stowarzyszeniu OPTA

 • szkolenie terapeutyczne II stopnia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

 • Szkoła Trenerów w Studium Terapii i Treningu Grupowego Uniwersytetu Warszawskiego

 • szkolenie Externship w nurcie Terapii Skoncentrowanej Na Emocjach organizowane przez PSEFT

 • szkolenie „Pomoc psychologiczna i psychoterapia osób z niezgodnością płci”

Przyjmuje

 • wtorki, czwartki (stacjonarnie)

 • piątki (online)

Koszt sesji

 • psychoterapia indywidualna – 220 zł

 • terapia par – 330 zł