Dorota Chodkiewicz

psycholog, psychoterapeutka

Dorota Chodkiewicz


Specjalizacja

Prowadzę konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną krótko- i długoterminową osób dorosłych.

Pomagam osobom, które doświadczają różnego rodzaju kryzysów życiowych; cierpią z powodu długotrwałego smutku, lęku lub złości; cierpią z powodu natręctw, obsesji lub chronicznych objawów somatycznych; przeżywają konsekwencje niskiej samooceny; są niezadowolone z jakości swojego życia; doświadczają problemów w relacjach z innymi ludźmi.

Pracuję z osobami, które doświadczają trudności emocjonalnych w przewlekłych chorobach somatycznych oraz osobami borykającymi się z chorobami psychosomatycznymi. Towarzyszę klientom w procesie pełnego doświadczania emocji, uświadamiania potrzeb, lepszego rozumienia siebie. Za szczególnie ważne w swojej pracy uważam budowanie dobrej relacji z klientem oraz dbałość o jego poczucie bezpieczeństwa w tej relacji.

Wykształcenie

Jestem absolwentką psychologii ze specjalizacją “Psychologia Zdrowia i Psychoterapia”. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku “Psychodietetyka” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Ukończyłam 4-letnie szkolenie w Szkole Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie – rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Doświadczenie

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie ukończyłam dwuletni staż kliniczny przygotowujący do prowadzenia terapii osób dorosłych.

Prowadziłam terapię indywidualną z osobami chorującymi na depresję w ramach projektu “Przeciwdziałanie depresji” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pracuję łącząc dorobek różnych nurtów psychoterapii, kierując się przy tym zapotrzebowaniem klienta. Szczególnie jednak bliskie jest mi podejście humanistyczno-doświadczeniowe.

Stale doskonalę swoje umiejętności poprzez pracę w zespole specjalistów, uczestnicząc w konferencjach naukowych, szkoleniach oraz studiując literaturę terapeutyczną. Regularnie korzystam z superwizji.

Prywatnie

Jestem szczęśliwą mężatką i mamą dwojga dzieci. W wolnych chwilach czytam, ćwiczę jogę oraz gdy sprzyja temu pogoda zajmuję się pielęgnacją ogrodu.

Dorota Chodkiewicz

Prowadzi:

  • psychoterapię indywidualną

  • psychoterapię on-line

  • psychoterapię studentów

Odbyte szkolenia:

  • studia podyplomowe na kierunku “Psychodietetyka” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej

  • 4-letnie szkolenie w Szkole Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie – rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne

Przyjmuje

  • poniedziałki, wtorki

Koszt sesji

  • psychoterapia indywidualna – 220 zł

  • psychoterapia dla studentów – 180 zł