Psychoterapia indywidualna czym jest terapia i w czym możemy Ci pomóc

psychoterapia warszawa - terapia dda

Psychoterapia Warszawa

Psychoterapia to forma terapii, gdzie najważniejszym aspektem jest kontakt pomiędzy terapeutą a klientem. Jest to proces, w którym w obecności terapeuty lepiej poznajesz i rozumiesz  samego siebie. Poznajesz swoje uczucia, emocje, myśli, potrzeby, doświadczasz tego co się z Tobą aktualnie dzieje . Dzięki zrozumieniu siebie i temu, że zajrzysz w swoje wnętrze, możesz dokonać realnych zmian w Swoim życiu, takich zmian, jakich naprawdę chcesz i potrzebujesz.

Psychoterapia pomoże Ci gdy:

 • masz obniżony nastrój
 • zaniżoną samoocenę
 • odczuwasz ciągły lęk i niepokój
 • żyjesz w ciągłym stresie
 • czujesz zazdrość
 • czujesz, że brak Ci ochoty do życia
 • masz fobię społeczną
 • jesteś w depresji
 • doświadczasz bezsenności
 • masz zaburzenia odżywiania
 • nie potrafisz stworzyć satysfakcjonując związków
 • przytrafiają Ci się niekontrolowane wybuchy gniewu i złości lub płaczu i smutku
 • jesteś w żałobie
 • doświadczasz zaburzeń nerwicowych i osobowościowych
 • cierpisz na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
 • chorujesz na schizofrenię
 • czujesz się wypalony zawodowo
 • znajdujesz się trudnej sytuacji życiowej np: utrata pracy, partnera, zdrowia
 • przeżywasz żałobę, zdradę, opuszczenie
 • jesteś w trakcie lub po rozwodzie
 • nie wiesz jak poradzić sobie z odejściem dzieci z domu
 • odczuwasz problemy wieku starszego
 • jesteś Dorosłym Dzieckiem Alkoholików (terapia DDA) lub żyjesz z osobą, która pije
 • doświadczasz przemocy fizycznej, psychicznej w domu lub pracy
 • i w każdych innych indywidualnych problemach, z którymi czujesz, że sam nie możesz sobie sam poradzić

Terapia DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików)

Co raz cześciej usłyszeć można o terapii psychologicznej dla DDA. Można się zastanowć dla kogo właściwie taka pomoc terapeutyczna byłaby wskazana?

Powszechnie uważa się, że dzieciństwo to najpiękniejszy okres w życiu człowieka. Czas sielanki i zabawy, kiedy to mały człowiek uczy się pod troskliwym okiem kochających rodziców, jak wygląda świat. Co więcej ma zapewnione poczucie bezpieczeństwa i ciepła ze strony otaczającego go środowiska. Jednak czy taki piękny obraz rodziny jest regułą? Niestety, nie każdy dorosły człowiek może podpisać się pod powyższym stwierdzeniem. Dla wielu ludzi czas dzieciństwa staje się bolesnym, często niezrozumianym okresem, który na zawsze zapisze się w ich psychice, jako niezagojona, bolesna rana. Takie poczucie bardzo często towarzyszy osobom, których rodzice byli alkoholikami. Jakże trudne musi być wkraczanie w dorosłe życie z tak ogromnym bagażem doświadczeń. Takie osoby często mają poważne problemy z budowaniem szczęścia w dorosłym życiu. Dla Dorosłego Dziecka Alkoholika (DDA) szczęście może być pojęciem bardzo abstrakcyjnym, gdyż zadowolenie, satysfakcja, czy nawet radość mogą być dla niego trudne do osiągnięcia. Warto zaznaczyć, iż problem dotykający osób będących DDA jest bardzo złożony i spotyka się z nim naprawdę wielu ludzi.

» przeczytaj więcej o terapii DDA

Nasi psycholodzy pracują w podejściu integracyjnym, co oznacza, że stosują zintegrowane metody psychoterapeutyczne oraz dopasowują je do indywidualnych potrzeb pacjentów w zależności od problemu z jakim się borykają.

Psychoterapia to seria cotygodniowych spotkań z terapeutą.

Sesje w naszym gabinecie trwają 50 minut.

Psychoterapia nie jest:

 • Procesem, który ma zmienić innych np: żoną, matkę, ojca, szefa, dzieci
 • Doradztwem, gdzie psychoterapeuta mówi Ci jak masz żyć
 • Nie jest wizytą u lekarza, na której dostajesz tabletkę i od razu czujesz się lepiej

Psychoterapia jest pracą nad sobą samym, która umożliwi Ci odkrycie Kim jesteś i  da odpowiedź, jak chcesz przeżyć swoje życie.

Ceny:
Sesja terapeutyczna: 130 PLN / 50 min.
Sesja terapeutyczna w języku angielskim lub hiszpańskim: 180 PLN / 50 min.

Sesja terapeutyczna z  Joanną Obuchowicz lub Izabelą Kielczyk: 150 PLN / 50 min.

Płatność: gotówka / karta

Terapia DDA Warszawa

Terapię prowadzą

Joanna Obuchowicz

pedagog, trener, psychoterapeuta

Specjalizacja

Prowadzę psychoterapię indywidualną krótko i długo terminową dorosłych i młodzieży oraz terapię par i małżeństw.

Posiadam doświadczenie w terapii osób, które borykają się z zaburzeniami emocjonalnymi, doświadczają trudności w kontaktach z ludźmi, cierpią z powodu zaburzeń nastroju, lęków, objawów nerwicowych, depresji, przeżywającymi konsekwencje negatywnej samooceny.

Pracuję z osobami, które doznały w dzieciństwie przemocy, nadużyć lub zaniedbań, wychowały się w rodzinach z problemami alkoholowymi. Kobietami w okresie rozrodczym, zmagającymi się z problemami podjęcia decyzji o ciąży jak również w okresie menopauzalnym, kiedy dotykają problemu „pustego gniazda” i końca aktywności zawodowej.

więcej

Izabela Kielczyk

psychoterapeuta, psycholog biznesu, dyrektor Pracowni Psychoterapii, certyfikowany terapeuta skoncentrowany na rozwiązaniu TSR

Specjalizacja

Specjalizuję się w krótko i długoterminowej terapii indywidualnej dorosłych, pracuję z ludźmi biznesu, prowadząc autorską psychoterapię dla ludzi pracujących dużo i za dużo, przeciążonych pracą, z objawami pracoholizmu, znużenia pracą i nie mających czasu na życie poza pracą.

Pracuję z parami starającymi się o adopcję, z parami już będącymi rodzicami adopcyjnymi oraz z dziećmi adopcyjnymi w wieku nastoletnim i dorosłymi adoptowanymi, a także z parami, kobietami, mężczyznami którzy nie mogą mieć dzieci biologicznych i po niedanych próbach in vitro.

więcej

Lidia Flis

psycholog, psychoterapeuta par, trener

Specjalizacja

Specjalizuję się w krótko- i długoterminowej terapii par/małżeństw, rodzin oraz terapii indywidualnej.

Pracuję z parami, które odczuwają spadek satysfakcji ze związku, często się kłócą, mają problemy w komunikacji i zrozumieniu uczuć/potrzeb partnera, borykają się z trudnymi wydarzeniami życiowymi lub znaczącymi zmianami.

więcej

Robert Olszak

psycholog kliniczny, psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w pomocy psychologicznej dla osób dorosłych. Pracuję w podejściu psychodynamicznym, doradzam w trudnych sytuacjach, prowadzę grupy interpersonalne, podejmuję interwencje kryzysowe oraz negocjacje kryzysowe.

więcej

Marta Bogusławska-Michniak

psychoterapeuta, psycholog dziecięcy

Specjalizacja

Specjalizuje się w terapii długoterminowej osób dorosłych i pomocy psychologicznej dla rodzin.

Pracuję z dorosłymi osobami, które doświadczają trudności związanych z przeżywanym lękiem, niepewnością, niższą samooceną oraz nagłymi wydarzeniami w ich życiu (utratą pracy, żałobą, rozwodem).

więcej

Teresa Raczkowska

psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w pomocy psychoterapeutycznej krótko i długoterminowej dla osób dorosłych, doświadczających zaburzeń depresyjnych, lękowych, psychosomatycznych, uporczywego stresu, napięcia emocjonalnego, problemów w relacjach, trudności w rozwoju osobistym, niskiego poczucia własnej wartości, wewnętrznego chaosu, kryzysów i niepowodzeń życiowych związanych z różnymi etapami życiowymi np. rozwodem, chorobą , śmiercią bliskiej osoby, pragnących odnaleźć sens życia.

więcej

Andrzej Święcki

psychoterapeuta

Specjalizacja

Prowadzę indywidualną krótko i długoterminową psychoterapię osób dorosłych. Posiadam doświadczenie w pracy z osobami, które aktualnie doświadczają kryzysów życiowych, przeżywają konflikty w bliskiej relacji, rozstały się z partnerem, czy przeżywają żałobę oraz z osobami, których rodzice opuścili lub nadużywali wobec nich przemocy oraz tymi, którzy wychowywali się w rodzinach alkoholowych.

więcej

Marta Zwierzchowska

psycholog, psychoterapeuta, terapeuta par, terapeuta uzależnień

Specjalizacja

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz par. W terapii indywidualnej specjalizuję się w pracy z osobami pochodzącymi z rodzin dotkniętych uzależnieniem – tzw. Dorosłymi Dziećmi Alkoholików oraz osobami współuzależnionymi. Pracuję również z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych (narkotyki, alkohol), jak i dotkniętych uzależnieniami behawioralnymi (hazard, Internet itp.). Posiadam doświadczenie w pracy z osobami dotkniętymi przemocą domową, przeżywającymi trudności w relacjach, kryzysy życiowe czy żałobę.

Dodatkowo pomagam parom przejść przez trudne wydarzenia życiowe (np. uzależnienie jednego z partnerów), w sytuacji spadku satysfakcji z wzajemnych relacji czy trudności w komunikacji.

Prowadzę również terapię w języku niemieckim i angielskim.

więcej

Agnieszka Gutkiewicz

psycholog, psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w krótko i długoterminowej terapii indywidualnej osób dorosłych. Pracuję z osobami doświadczającymi problemów lękowych i depresji, a także z osobami z niską samooceną. Pomagam poprawiać relacje z innymi ludźmi i radzić sobie w sytuacji zmian życiowych i kryzysów.

więcej

Marta Gawinkowska-Stefańska

psycholog, psychoterapeuta
(terapia także w języku angielskim)

Specjalizacja

Specjalizuję się w terapii osób dorosłych. Pomagam klientom cierpiącym z powodu:
– trudności w relacjach,
– zaburzeń nastroju, depresji,
– lęków, problemów w realizacji zadań życiowych,
– nadaktywnego krytyka wewnętrznego,
– kryzysu, utraty sensu, braku nadziei,
– zaburzeń osobowości,
– zaburzeń psychotycznych,
– trudnych przeżyć, z którymi nie są w stanie sami sobie poradzić.

Udzielam konsultacji także w języku angielskim. Pracuję pod stałą superwizją.

więcej

Magdalena Pietrzak-Żelazko

psycholog, psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w krótkoterminowej terapii indywidualnej osób dorosłych. Pracuję z osobami zmagającymi się z lękiem, depresją, traumą, kryzysem, doświadczającymi trudności w kontaktach z ludźmi, a także z osobami pragnącymi dążyć do własnego rozwoju.

więcej

Joanna Siemieniuk

psycholog, psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych oraz młodzieży. Udzielam również konsultacji rodzinnych, wychowawczych.

Pracuję również w grupach terapeutycznych dla osób dorosłych.

Pracuję z osobami borykającymi się z zaburzeniami lękowymi, nerwicowymi; cierpiącymi na objawy psychosomatyczne (migrena, drżenie kończyn, problemy żołądkowo – jelitowe). Zapraszam do współpracy również osoby doświadczające trudności w relacjach prywatnych lub zawodowych, osoby z zaburzonym poczuciem własnej wartości; osoby niepotrafiące wyrażać siebie, swoich potrzeb.

Zapraszam do współpracy osoby po trudnych doświadczeniach życiowych.

więcej