Pomoc psychologiczna Poradnia psychologiczna w Warszawie

pomoc psychologicznaKażdy z nas przeżywa w życiu trudniejsze chwile, porażki życiowe lub przykre zdarzenia. Są chwile gdy cierpimy nie tylko fizycznie, ale również emocjonalnie. Są to sytuacje kryzysowe, jednak to jak sobie z nimi poradzimy zależy od tego jak je przeżyjemy. Tłumienie uczuć, może spowodować, że przez większość życia będziemy nieszczęśliwi i rozgoryczeni. Natomiast obciążając los i mówiąc: „Co ma być to będzie, ja i tak nic nie mogę zrobić” skazujemy samego siebie na bezradność.

„Aby nie było wątpliwości, możesz być w życiu bardzo szczęśliwy, pod warunkiem, że zmierzysz się z każdym kryzysem, jaki się tylko pojawi. Ból towarzyszący kryzysowi jest dla ciebie sygnałem, że musisz się uczyć i rozwijać. Jeśli nie zlekceważysz tego sygnału i zabierzesz się do rozwiązywania problemu, poczujesz się szczęśliwszy i bardziej spełniony.”
Alan Downs

Warto zatem  w tych trudnych momentach sięgnąć po profesjonalne wsparcie jakim jest pomoc psychologiczna.

Ta forma pomocy jest dla Ciebie jeśli, przeżywasz kryzys, trudną sytuacje życiową lub stres związany z:

  • nagłą chorobą
  • nagłą utratą pracy
  • śmiercią bliskiej osoby
  • nagłą chorobą bliskiej osoby
  • kryzysem wieku średniego
  • nagłym odejściem bliskiej osoby
  • gwałtownym obniżeniem nastroju bez wyraźnej przyczyny
  • nagłym wypadkiem losowym

Pomoc psychologiczna to cykl sesji obejmujący do 12 spotkań, których częstotliwość jest ustalona indywidualnie z terapeutą.

Jest to terapia krótkoterminowa, ukierunkowana na rozwiązanie określonego problemu życiowego, który pojawił się stosunkowo niedawno.

Ceny:
Sesja terapeutyczna 130 PLN / 50 min.
Sesja terapeutyczna w języku angielskim lub hiszpańskim 180 PLN / 50 min.

Płatność: gotówka / karta

 

Pomoc psychologiczna Warszawa

Terapię prowadzą

Joanna Obuchowicz

pedagog, trener, psychoterapeuta

Specjalizacja

Prowadzę psychoterapię indywidualną krótko i długo terminową dorosłych i młodzieży oraz terapię par i małżeństw.

Posiadam doświadczenie w terapii osób, które borykają się z zaburzeniami emocjonalnymi, doświadczają trudności w kontaktach z ludźmi, cierpią z powodu zaburzeń nastroju, lęków, objawów nerwicowych, depresji, przeżywającymi konsekwencje negatywnej samooceny.

Pracuję z osobami, które doznały w dzieciństwie przemocy, nadużyć lub zaniedbań, wychowały się w rodzinach z problemami alkoholowymi. Kobietami w okresie rozrodczym, zmagającymi się z problemami podjęcia decyzji o ciąży jak również w okresie menopauzalnym, kiedy dotykają problemu „pustego gniazda” i końca aktywności zawodowej.

więcej

Izabela Kielczyk

psychoterapeuta, psycholog biznesu, dyrektor Pracowni Psychoterapii, certyfikowany terapeuta skoncentrowany na rozwiązaniu TSR

Specjalizacja

Specjalizuję się w krótko i długoterminowej terapii indywidualnej dorosłych, pracuję z ludźmi biznesu, prowadząc autorską psychoterapię dla ludzi pracujących dużo i za dużo, przeciążonych pracą, z objawami pracoholizmu, znużenia pracą i nie mających czasu na życie poza pracą.

Pracuję z parami starającymi się o adopcję, z parami już będącymi rodzicami adopcyjnymi oraz z dziećmi adopcyjnymi w wieku nastoletnim i dorosłymi adoptowanymi, a także z parami, kobietami, mężczyznami którzy nie mogą mieć dzieci biologicznych i po niedanych próbach in vitro.

więcej

Marta Bogusławska-Michniak

psychoterapeuta, psycholog dziecięcy

Specjalizacja

Specjalizuje się w terapii długoterminowej osób dorosłych i pomocy psychologicznej dla rodzin.

Pracuję z dorosłymi osobami, które doświadczają trudności związanych z przeżywanym lękiem, niepewnością, niższą samooceną oraz nagłymi wydarzeniami w ich życiu (utratą pracy, żałobą, rozwodem).

więcej

Lidia Flis

psycholog, psychoterapeuta par, trener

Specjalizacja

Specjalizuję się w krótko- i długoterminowej terapii par/małżeństw, rodzin oraz terapii indywidualnej.

Pracuję z parami, które odczuwają spadek satysfakcji ze związku, często się kłócą, mają problemy w komunikacji i zrozumieniu uczuć/potrzeb partnera, borykają się z trudnymi wydarzeniami życiowymi lub znaczącymi zmianami.

więcej

Katarzyna Kornatowska

psycholog, psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuje się w indywidualnej, długoterminowej terapii osób dorosłych oraz młodzieży. Główne obszary moich zainteresowań zawodowych dotyczą problemów związanych z lękiem (w tym fobią społeczną i niską samooceną) oraz obciążeniem stresem (trudności w pracy, rozstanie, śmierć bliskiej osoby).

więcej

Robert Olszak

psycholog kliniczny, psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w pomocy psychologicznej dla osób dorosłych. Pracuję w podejściu psychodynamicznym, doradzam w trudnych sytuacjach, prowadzę grupy interpersonalne, podejmuję interwencje kryzysowe oraz negocjacje kryzysowe.

więcej

Teresa Raczkowska

psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w pomocy psychoterapeutycznej krótko i długoterminowej dla osób dorosłych, doświadczających zaburzeń depresyjnych, lękowych, psychosomatycznych, uporczywego stresu, napięcia emocjonalnego, problemów w relacjach, trudności w rozwoju osobistym, niskiego poczucia własnej wartości, wewnętrznego chaosu, kryzysów i niepowodzeń życiowych związanych z różnymi etapami życiowymi np. rozwodem, chorobą , śmiercią bliskiej osoby, pragnących odnaleźć sens życia.

więcej

Agnieszka Gutkiewicz

psycholog, psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w krótko i długoterminowej terapii indywidualnej osób dorosłych. Pracuję z osobami doświadczającymi problemów lękowych i depresji, a także z osobami z niską samooceną. Pomagam poprawiać relacje z innymi ludźmi i radzić sobie w sytuacji zmian życiowych i kryzysów.

więcej

Marta Gawinkowska-Stefańska

psycholog, psychoterapeuta
(terapia także w języku angielskim)

Specjalizacja

Specjalizuję się w terapii osób dorosłych. Pomagam klientom cierpiącym z powodu:
– trudności w relacjach,
– zaburzeń nastroju, depresji,
– lęków, problemów w realizacji zadań życiowych,
– nadaktywnego krytyka wewnętrznego,
– kryzysu, utraty sensu, braku nadziei,
– zaburzeń osobowości,
– zaburzeń psychotycznych,
– trudnych przeżyć, z którymi nie są w stanie sami sobie poradzić.

Udzielam konsultacji także w języku angielskim. Pracuję pod stałą superwizją.

więcej