Zespół POZNAJ NASZYCH PSYCHOLOGÓW

Paulina Szeromska

psychoterapeutka, mediatorka, trenerka

Specjalizacja

Prowadzę terapię indywidualną, par oraz warsztaty rozwojowe. Specjalizuję się w pracy z osobami w trudnych sytuacjach i życiowych kryzysach, doświadczających lęki, w stanach depresyjnych, znajdujących się w momentach przełomowych: rozwód, zmiana pracy, kryzys związany z wiekiem i etapami rozwojowymi. 
Mam także duże doświadczenie w pracy z młodzieżą. Pomagam w trudnościach związanych z wchodzeniem w dorosłość: budowanie swojej tożsamości, szukanie indywidualnej ścieżki zawodowej, odkrywanie potrzeb w obszarze emocjonalnym, wzmacnianie poczucia wartości i pewności siebie.


Wspieram również rodziców w trudnościach rodzicielskich, pomagam w badaniu źródeł kłopotów na jakie natrafiają w tym obszarze oraz towarzysze im w odkrywaniu nowych sposobów na satysfakcjonujące odnalezienie się w swojej roli. Bliska jest mi idea rodzicielstwa opartego na empatii.
Szczególną uwagą w całej mojej pracy darze temat: krytyka wewnętrznego, wstydu i poczucia winy.

Wykształcenie

Mam uprawnienia nadane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu do prowadzenia terapii indywidualnej, par oraz pracy z grupami. Brałam udział w wielu szkoleniach: m.in szkolenie dla mediatorów rodzinnych, szkolenie dla edukatorów seksualnych “Spunk”

Doświadczenie

Od ponad 10 lat pracuję z innymi nad ich rozwojem a od 2011 jestem psychoterapeutką Psychologii Procesu. 

W latach 2011 do 2014 działałam w ramach zespołu Laboratorium Procesu, które to działania były wspaniałym doświadczeniem współpracy z innymi terapeutami  m.in. w projekcie Kliniki Śniącego Ciała. Stworzyliśmy także wspólny program reintegracji społecznej dedykowany kobietom osadzonym w areszcie śledczym na Grochowie “Wracam do siebie”. To były transformujące doświadczenia.

Rozwijam swój autorski projekt “Punkt pracy nad sobą”. W ramach tego pomysłu prowadzę stronę na facebook’u gdzie zamieszczam inspirujące artykuły i filmy oraz prowadzę warsztaty rozwojowe m.in. dotyczące krytyka wewnętrznego, godzenia życia prywatnego z zawodowym itd.

Prywatnie

Poza rolą terapeutki najmocniej doświadczam w tej chwili roli rodzica. Jest to dla mnie głębokie wyzwanie rozwojowe oraz źródło radości i miłości. Jestem w wieloletnim szczęśliwym związku.

Kocham podróże i ruch oraz bezruch i obserwację siebie. Pomiędzy nimi jest moje miejsce.