Zespół POZNAJ NASZYCH PSYCHOLOGÓW

Dorota Chodkiewicz

psycholog, psychoterapeuta

Specjalizacja

Prowadzę konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną krótko i długoterminową osób dorosłych.
Pomagam osobom, które doświadczają różnego rodzaju kryzysów życiowych; cierpią z powodu długotrwałego smutku, lęku lub złości; cierpią z powodu natręctw, obsesji lub chronicznych objawów somatycznych; przeżywają konsekwencje niskiej samooceny; są niezadowolone z jakości swojego życia; doświadczają problemów w relacjach z innymi ludźmi. 

Pracuję z osobami, które doświadczają trudności emocjonalnych w przewlekłych chorobach somatycznych oraz osobami borykającymi się z chorobami psychosomatycznymi. Towarzyszę klientom w procesie pełnego doświadczania emocji, uświadamiania potrzeb, lepszego rozumienia siebie. Za szczególnie ważne w swojej pracy uważam budowanie dobrej relacji z klientem oraz dbałość o jego poczucie bezpieczeństwa w tej relacji.
 

Wykształcenie

Jestem absolwentką psychologii ze specjalizacją “Psychologia Zdrowia i Psychoterapia”. Ukończyłam studia podyplomowe na kierunku “Psychodietetyka” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Ukończyłam 4-letnie szkolenie w Szkole Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie – rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. 
Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie ukończyłam dwuletni staż kliniczny przygotowujący do prowadzenia terapii osób dorosłych. 
Prowadziłam terapię indywidualną z osobami chorującymi na depresję w ramach projektu “Przeciwdziałanie depresji” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 
Pracuję łącząc dorobek różnych nurtów psychoterapii, kierując się przy tym zapotrzebowaniem klienta. Szczególnie jednak bliskie jest mi podejście humanistyczno- doświadczeniowe. 
Stale doskonalę swoje umiejętności poprzez pracę w zespole specjalistów, uczestnicząc w konferencjach naukowych, szkoleniach oraz studiując literaturę terapeutyczną. Regularnie korzystam z superwizji. 
 

Prywatnie

Jestem szczęśliwą mężatką i mamą dwojga dzieci. W wolnych chwilach czytam, ćwiczę jogę oraz gdy sprzyja temu pogoda zajmuję się pielęgnacją ogrodu.
 

Terminy przyjęć

poniedziałki w godz. 10:00-16:00