Justyna Lament

psycholog, psychoterapeuta

Justyna Lament


Specjalizacja

Prowadzę konsultacje psychologiczne oraz psychoterapię indywidualną osób dorosłych.
Pomagam osobom, które doświadczają objawów depresji, obniżonego nastroju, niskiego poczucia własnej wartości, nadmiernego stresu i lęku, osobom, które zauważają trudności w radzeniu sobie z własnymi emocjami, doświadczającym trudności w relacjach osobistych i zawodowych, osobom w kryzysach, osobom doświadczającym objawów psychosomatycznych, dorosłym dzieciom alkoholików i z rodzin dysfunkcyjnych.
Pracuję integrując różne nurty psychoterapii, jednak szczególne bliska jest mi psychoterapia humanistyczna. Łączę różne podejścia i techniki, by pomóc klientowi doświadczyć emocji i usłyszeć, co one mu mówią. W pracy terapeutycznej zachęcam klientów do skierowania się ku sobie, do zwiększania świadomości różnych obszarów siebie, swoich uczuć i potrzeb, tak by mogli doświadczyć większej spójności siebie i lepiej kierować swoim życiem. W relacji terapeutycznej ważne jest dla mnie stworzenie dla drugiej osoby warunków bezpieczeństwa, akceptacji oraz empatycznej atmosfery.

Wykształcenie

Jestem absolwentką psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, gdzie realizowałam specjalizację psychologii klinicznej. Ukończyłam 4-letnie szkolenie w Szkole Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie – rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Doświadczenie

Praca psychoterapeutyczna jest tym, na czym skupiam się zawodowo od kilku lat podejmując współpracę z różnymi ośrodkami. Wcześniej zdobywałam doświadczenia na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym CZP Wola-Śródmieście, Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego, w ogniskach wychowawczych pracując z dziećmi i rodziną oraz w klinice dla dzieci jako wsparcie dla dziecka, rodziców i zespołu medycznego.

Prywatnie

Prywatnie lubię kolarstwo miejskie, gdy wyruszam poza miasto to najchętniej w polskie góry. Mam pieska, z którym odkrywamy bliższe nam okolice Wisły i warszawskich lasów. Wolny czas w czterech ścianach lubię przeznaczyć na książkę lub serial.

Justyna Lament

Prowadzi:

  • psychoterapia studencka

  • psychoterapia indywidualna

Odbyte szkolenia:

  • 4-letnie szkolenie w Szkole Psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA

  • Trening oddechowy u Trenerki Oddechu Transmodalnego Agaty Mamczur

  • Warsztat „Praca z emocjami z tła” w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA

Przyjmuje

  • piątki

Koszt sesji

  • psychoterapia dla studentów - 150 zł

  • psychoterapia indywidualna - 190 zł