Joanna Obuchowicz

psychoterapeuta, pedagog, trener, terapeutka par

Joanna Obuchowicz

Specjalizacja

Prowadzę psychoterapię indywidualną krótko- i długoterminową dorosłych i młodzieży oraz terapię par i małżeństw.

Posiadam doświadczenie w terapii osób, które borykają się z zaburzeniami emocjonalnymi, doświadczają trudności w kontaktach z ludźmi, cierpią z powodu zaburzeń nastroju, lęków, objawów nerwicowych, depresji, przeżywającymi konsekwencje negatywnej samooceny.

Pracuję z osobami, które doznały w dzieciństwie przemocy, nadużyć lub zaniedbań, wychowały się w rodzinach z problemami alkoholowymi. Kobietami w okresie rozrodczym, zmagającymi się z problemami podjęcia decyzji o ciąży, jak również w okresie menopauzalnym, kiedy dotykają problemu „pustego gniazda” i końca aktywności zawodowej.

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i rodzinami. Pracuję z parami i małżeństwami. Udzielam konsultacji wychowawczych.

Wykształcenie

Jestem absolwentką pedagogiki Uniwersytetu Łódzkiego, dyplomowaną psychoterapeutką Szkoły Psychoterapii przy ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie – posiadającej rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, absolwentką Podyplomowych Studiów Trenerów Grupowych w Laboratorium Psychoedukacji. Ukończyłam warsztaty dotyczące mediacji rodzinnych oraz pracy terapeutycznej z osobami chorymi onkologicznie.

Doświadczenie

Pracuję w nurcie integratywnym, korzystam ze zdobyczy różnych nurtów psychoterapii, dążąc do stworzenia dla każdej osoby terapii dostosowanej indywidualnie dla jej problemów, doświadczeń i osobowości. Najbliższe jest mi podejscie humanistyczno-egzystencjalne. Korzystam tez z nurtu terapii poznawczo-behawioralnej.

Prywatnie

Od 30 lat jestem szczęśliwą mężatka, mamą dorosłego syna. W wolnych chwilach czytam biografie, interesuję się architekturą oraz renowacją mebli. Mieszkam i pracuję w Warszawie i Łodzi.

Joanna Obuchowicz psychoterapeutka terapeuta par doświadczenie

Prowadzi

  • psychoterapię indywidualną
  • terapię par
  • psychoterapię on-line
  • psychoterapię on-line par
  • konsultację rodzin
  • psychoterapię nastolatków

Odbyte szkolenia:

  • Szkoła Psychoterapii przy ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie – posiadająca rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
  • Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych w Laboratorium Psychoedukacji
  • w zakresie mediacji rodzinnych
  • w zakresie pracy terapeutycznej z osobami chorymi onkologicznie

Przyjmuje

środa, czwartek, piątek

Koszt sesji

psychoterapia indywidualna – 160 zł
terapia par – 220 zł