Agnieszka Sitnik

psycholog, psychodietetyk

Agnieszka Sitnik


Specjalizacja

Jestem psychodietetykiem dorosłych i dzieci oraz psychologiem dzieci młodzieży.

Psychodietetyk

Specjalizuje się w pracy z pacjentem indywidualnym w obrębie problematyki związanej z odżywianiem. Wspieram w dążeniu nad trwałą, pozytywną zmianą w zakresie zdrowego sposobu życia oraz w wypracowaniu nowych nawyków. Propaguję edukację żywieniowe w celu poprawy stanu zdrowia oraz pomagam zrozumieć związek między prawidłowym żywieniem, a funkcjonowaniem psychicznym i fizycznym.
Swoim pacjentom daje wsparcie emocjonalne, wzmacniam motywację do rozwoju oraz poczucie skuteczności. Pomagam pokonywać bariery osobom, które borykają się z zaburzeniami odżywiania, licznymi porażkami dotyczącymi tematyki odchudzania, zajadającymi stres i niepowodzenia.

Praca z pacjentem to dla mnie proces skoncentrowany na zmianie sposobu myślenia o jedzeniu i o sobie, skupiony na emocjach, relacjach i nawykach.

Psycholog dziecięcy

Towarzyszę młodym ludziom w przeżywanych trudnościach, pomagam w wyrażaniu emocji z nimi związanych oraz pokazuję i dostarczam umiejętności, które pozwalają sobie z nimi radzić. Wspieram dzieci z problemami w radzeniu sobie z emocjami, nieśmiałe i odczuwające lęk, prezentujące nieadekwatnie niską samoocenę oraz przeżywające trudne sytuacje życiowe. Pracuję również z dziećmi z dysharmoniami rozwojowymi nad rozwojem ich funkcji poznawczych.

Dodatkowo, jako psychodietetyk pomagam dzieciom, które mają problem z apetytem i akceptacją posiłków. Wspomagam młodzież w walce z nieprawidłową masą ciała oraz zaburzeniami odżywiania, np.: bulimią, czy anoreksją.
W pracy z rodzicami skupiam się na zwiększaniu ich kompetencji wychowawczych oraz na szeroko pojętej psychoedukacji, dzięki której rodzic może każdego dnia wspierać dziecko w pokonywaniu trudności.
Wspólnie poszukujemy zasobów i najlepszych rozwiązań, które pozwolą pomóc nie tylko dziecku, ale i całej rodzinie.

Wykształcenie

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku Psychologia ze specjalnością psychologia społeczna na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, posiadam dodatkowe przygotowanie pedagogiczne pracy z dziećmi i młodzieżą oraz Certyfikat Dydaktyka Kompetencji Psychospołecznych w zakresie profilaktyki prozdrowotnej i uzależnień. Dyplom psychodietyka uzyskałam również na uczelni SWPS.

Doświadczenie

Dysponuję udokumentowaną wiedzą na temat diagnozowania, poradnictwa i pracy terapeutycznej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Kilkanaście lat praktyki w placówkach oświatowo-wychowawczych, praca w projektach i programach UE oraz doświadczenie zdobywane jako edukator zdrowego stylu życia pozwalają mi skutecznie i z pełną odpowiedzialnością troszczyć się o kondycję psychiczną i fizyczną moich podopiecznych.
Stale rozwijam swoje umiejętności oraz aktualizujuję wiedzę podczas licznych kursów i szkoleń oraz konferencji w obszarze psychologii, dietetyki oraz psychoterapii.

Prywatnie

Prywatnie jestem dumną mamą 3 dzieci. Uprawiam sport (m.in. wspinaczka, trening siłowy). Pasjonują mnie podróże duże i małe, zachwyca mnie sztuka awangardowa początku XX wieku.

Agnieszka Sitnik

Prowadzi:

  • terapia dzieci i młodzieży

  • konsultacja psychodietetyczne

Odbyte szkolenia:

    Koszt sesji

    • terapia dzieci i młodzieży - 190 zł

    • konsultacja psychodietetyczna - 190 zł