Dzień Otwarty 21 listopada 2015

 Dzień Otwarty w Pracowni Psychorozwoju Izabeli Kielczyk

 

Pod koniec listopada w Pracowni Psychorozwoju Kielczyk odbył się Dzień Otwarty.

Współpracujący z nami psychoterapeuci tego dnia prowadzili bezpłatne wykłady i indywidualne konsultacje z wszystkimi chętnymi, którzy odwiedzili naszą placówkę.

Czym jest psychoterapia?

W ramach pierwszego wykładu, który prowadzili: Izabela Kielczyk, Robert Olszak, Lidia Flis i Teresa Raczkowska, uczestnicy mogli dowiedzieć się czym jest psychoterapia w rozumieniu każdego z nich, w jakiej sytuacji może pomóc oraz czy terapia jest bolesnym doświadczeniem. Z praktyki wynika, że rozpoczęcie psychoterapii najczęściej motywowane jest cierpieniem, w związku z czym rolą terapeuty jest udzielenie profesjonalnej pomocy, wsparcia, które w pierwszej kolejności ulży w bólu. Wszyscy terapeuci podkreślali rolę relacji między klientem a psychoterapeutą oraz znaczenie samorozwoju, który jest efektem pracy nad sobą.

 

Jak pracować i nie zwariować?

Izabela Kielczyk oraz Joanna Obuchowicz omówiły temat pracy zawodowej. Słuchacze mogli się dowiedzieć, że warto znać nasze osobowościowe predyspozycje zawodowe, zwiększamy bowiem wtedy szansę na zadowolenie i spełnienie w pracy. Izabela Kielczyk podzieliła się swoją wiedzą doradcy zawodowego. Opowiedziała o osobach, które zmieniają zawód w wieku nawet 40, 50 lat i że zdarza się, że klienci zmieniają pracę na mniej prestiżową ale taką, o której całe życie marzyli. Joanna Obuchowicz skupiła się na metodach radzenia sobie ze stresem – jak przekonywała wiele zależy od nas samych. Uczestnicy poznali kilka technik pozwalających nabrać dystansu do sytuacji stresogennych i dowiedzieli się jakie są sygnały nadchodzącego wypalenia zawodowego.

 

My rodzice

Ostatni wykład dotyczący wychowania dzieci cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Jak widać mimo ogromnej ilości dostępnych książek, poradników i programów dotyczących dzieci, rodzice wciąż mają wiele wątpliwości i pytań. W części dotyczącej tematu jak reagować na wybuchy złości, uczestnicy dowiedzieli się, że warto pozwolić dziecku na swobodne wyrażanie uczuć, także tych „negatywnych”. Zaakceptowanie trudnych uczuć dziecka i pozwolenie im na wybrzmienie, spowoduje, że ich przebieg będzie znacznie łagodniejszy, a dziecko poczuje się zrozumiane, co z kolei buduje głęboką więź z rodzicem.

 

Dziękujemy uczestnikom za udział w Dniu Otwartym!

fbZapraszamy do polubienia naszego profilu na facebook’u, na którym będziemy zamieszczać informacje o kolejnych organizowanych wydarzeniach.

 


 

 

Terapeuci

Podczas całego Dnia Otwartego można było spotkać i porozmawiać z następującymi terapeutami:

izabela_kielczyk
Izabela Kielczyk

dyrektor Pracowni
psycholog, psychoterapeuta
Dobry psycholog Warszawa
Joanna Obuchowicz

psycholog, psychoterapeuta
Teresa Raczkowska psychoterapeuta Warszawa
Teresa Raczkowska

psychoterapeuta
Psycholog w Warszawie
Robert Olszak

psycholog, psychoterapeuta
Karolina Jarosz psycholog
Karolina Jarosz

psycholog, psychoterapeuta
dzieci i młodzieży
Psycholog dziecięcy, terapia dzieci w Warszawie
Marta Bogusławska

psycholog dziecięcy
psychoterapeuta

Lidia Flis

psycholog
psychoterapeuta par
marta_kosinska
Marta Kosińska
psycholog, psychoterapeuta