Terapia ruchem i tańcem

Rozwój poprzez taniec i ruch czyli wyrazić to, na co brak słów. Taniec/ruch terapeutyczny oraz ruch autentyczny to narzędzia rozwoju osobistego przydatne każdemu, kto czuje potrzebę wprowadzania zmian w swoje życie.

Stosowane techniki swoimi korzeniami sięgają arteterapii (terapii poprzez sztukę) oraz różnych form tańca i medytacji w ruchu. Sama metoda opiera się na idei, że ruch ciała odzwierciedla stan emocjonalny człowieka, a zmiany wprowadzane w ruchu w bezpośredni sposób prowadzą do zmian w psychice.

terapia tańcem, ruchem w Warszawie

Jak pracujemy?
Poruszamy się, aby osiągnąć wewnętrzną przemianę. Wyrazić jak najwięcej znaczeń, jednak inaczej niż z pomocą uniwersalnych przekazów. Narzędziami wspomagającymi integrację na poziomie fizycznym, psychicznym, społecznym i duchowym są podstawowe właściwości naszego ciała i jednocześnie bazowe komponenty tańca – ruch i rytm. Praktyka ruchu terapeutycznego jest organicznym sposobem pracy z emocjami, z relacją jednostki do samej siebie i otoczenia.

terapia tańcem dla seniorów

Co nam daje
Ułatwia poznanie siebie, poprawia jakość komunikowania się z innymi, wspomaga rozeznanie w emocjach i uczy technik radzenia sobie z nimi z poziomu ciała. Pomaga zakotwiczyć się w tym, co wydarza się tu i teraz i budować zaufanie do siebie i swojego sposobu doświadczania rzeczywistości. Aby ja uprawiać nie potrzeba żadnych umiejętności, nie ma ograniczeń wieku ani stopnia sprawności. Zacząć może każdy z nas beż żadnego wcześniejszego przygotowania.

tango terapeutyczne terapia tańcem

Ceny:
Sesja indywidualna – 130 PLN / 50 min.
Sesja dla pary – 180 PLN / 90 min.

Płatność:
gotówka / karta

Terapię prowadzą

Beata Maia Gellert

Psycholog, studentka I fazy POP
tancerka, choreograf, instruktor tanga argentyńskiego

Specjalizacja

Rozwój osobisty poprzez ruch i taniec.

Prowadzę zajęcia ze świadomości ciała, autorskie warsztaty rozwoju i poznania siebie, podczas których łączę elementy ruchu autentycznego, tańca, pracy z ciałem oraz technik contact – improvisation oraz tradycyjnego tanga argentyńskiego.

więcej