Psychoterapia indywidualna czym jest terapia i w czym możemy Ci pomóc

psychoterapia warszawa - terapia dda

Psychoterapia Warszawa

W dużych miastach, takich jak Warszawa, psychoterapia staje się coraz bardziej powszechną formą pomocy psychologicznej. Związane z nią stereotypy powoli odchodzą w zapomnienie, a coraz więcej osób przeżywających kryzys lub trudności natury psychicznej zgłasza się po pomoc do profesjonalistów. Jeśli właśnie odwiedzasz naszą stronę, to prawdopodobnie w swoją wyszukiwarkę wpisałeś hasło „psychoterapia warszawa”, a więc jesteś jedną z osób, która takiej pomocy potrzebuje. Być może jednak samo pojęcie psychoterapii nie jest dla ciebie do końca zrozumiałe, stąd postaramy się ci je przybliżyć.

Psychoterapia to forma pomocy psychologicznej oparta na kontakcie z osobą psychoterapeuty, stosująca różne metody (np. rozmowa, praca z ciałem, rysunek, praca z dźwiękiem), które mają na celu poprawę stanu psychicznego klienta. Psychoterapia znajduje zastosowanie zarówno w przypadku zdiagnozowanych chorób psychicznych (np. schizofrenia, depresja), ale także u osób zdrowych, które zmagają się z różnego rodzaju dysfunkcjami (np. nadmierna skłonność do samokrytycyzmu, brak kontroli nad emocjami). My zadbaliśmy o to, aby Pracownia Psychorozwoju była nie tylko placówką oferującą psychoterapię, ale przede wszystkim miejscem, w którym możesz poczuć się zaopiekowany i zrozumiany.

Niezależnie od stosowanych szkół terapeutycznych oraz kręgu kulturowego, a więc bez względu na to, czy jest to Londyn, Tokio czy Warszawa – psychoterapia opiera się na podstawowym czynniku, jakim jest relacja z psychoterapeutą. To właśnie dzięki tej relacji możliwe jest zdrowienie i to ona sprawia, że w doświadczeniu klienta zachodzą zmiany. Dlatego też szczególną uwagę przywiązujemy do doboru naszego zespołu terapeutycznego. Nasi psychoterapeuci reprezentują różne podejścia i nurty, jednak to, co ich łączy, to zainteresowanie drugim człowiekiem i umiejętność tworzenia relacji terapeutycznej.

Psychoterapia pomoże Ci gdy:

 • masz obniżony nastrój
 • zaniżoną samoocenę
 • odczuwasz ciągły lęk i niepokój
 • żyjesz w ciągłym stresie
 • czujesz zazdrość
 • czujesz, że brak Ci ochoty do życia
 • masz fobię społeczną
 • jesteś w depresji
 • doświadczasz bezsenności
 • masz zaburzenia odżywiania
 • nie potrafisz stworzyć satysfakcjonując związków
 • przytrafiają Ci się niekontrolowane wybuchy gniewu i złości lub płaczu i smutku
 • jesteś w żałobie
 • doświadczasz zaburzeń nerwicowych i osobowościowych
 • cierpisz na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne
 • chorujesz na schizofrenię
 • czujesz się wypalony zawodowo
 • znajdujesz się trudnej sytuacji życiowej np: utrata pracy, partnera, zdrowia
 • przeżywasz żałobę, zdradę, opuszczenie
 • jesteś w trakcie lub po rozwodzie
 • nie wiesz jak poradzić sobie z odejściem dzieci z domu
 • odczuwasz problemy wieku starszego
 • jesteś Dorosłym Dzieckiem Alkoholików (terapia DDA) lub żyjesz z osobą, która pije
 • doświadczasz przemocy fizycznej, psychicznej w domu lub pracy
 • i w każdych innych indywidualnych problemach, z którymi czujesz, że sam nie możesz sobie sam poradzić

Terapia DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików)

Z uwagi na naszą rzeczywistość kulturową i społeczną, w której dużym problemem nadal pozostaje wysokie spożycie alkoholu, jedną z najbardziej poszukiwanych form psychoterapii jest, obok terapii uzależnień, terapia Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA). Jak pokazują statystyki, „terapia DDA warszawa” jest jednym z najczęstszych haseł wyszukiwanych w obszarze usług psychoterapeutycznych. Wynika to zapewne z faktu, że o ile problem uzależnienia od alkoholu był bardziej nasilony w latach ubiegłych, to obecne pokolenie dzieci alkoholików zaczyna zauważać w swoim zachowaniu odroczone konsekwencje dysfunkcji swoich rodziców.

Dotychczas dominowało przekonanie, że problem alkoholizmu to patologia, która występuje na wsiach i w małych miasteczkach, a wiele osób nie łączyło słów „terapia dda” i „Warszawa”. Tymczasem zarówno uzależnienie od alkoholu jak i jego konsekwencje dla dzieci alkoholików to problem charakterystyczny także dla dużych miast.

Terapia DDA powstała z myślą o dorosłych dzieciach alkoholików, których problemy w dużej mierze są skutkiem nadużywania alkoholu przez ich rodziców. Do głównych cech funkcjonowania osób cierpiących na ten syndrom należą: niska samoocena, przeżywanie lęku pomimo braku realnego zagrożenia, silna potrzeba kontroli, problemy z tworzeniem satysfakcjonujących związków, trudności w relacjach z autorytetami, perfekcjonizm, pracoholizm.

Jeśli twoja historia życia wskazuje na to, że problem ten dotyczy także ciebie, to trafiłeś do miejsca, w którym znajdziesz właściwą pomoc.

Oferujemy zarówno możliwość terapii indywidualnej, jak i udziału w grupie terapeutycznej dla DDA.

» przeczytaj więcej o terapii DDA

PSYCHOTERAPIA GRUPOWA DDA

Grupa terapeutyczna DDAZapraszamy do udziału w grupie terapeutycznej dla DDA.
Psychoterapia grupowa DDA daje możliwość lepszego zrozumienia siebie i swoich problemów. Obecność i wsparcie osób o podobnych doświadczeniach jest w tym niezwykle pomocne. Grupa ma formę cotygodniowych dwugodzinnych spotkań (poniedziałki godz. 18:30-20:30). Cykl spotkań będzie trwał 10 miesięcy. Przed przyjęciem do grupy należy odbyć konsultację z prowadzącymi grupę – Martą Zwierzchowską i Małgorzatą Szymankiewicz.

Termin: poniedziałki, godz. 18:30-20:30
Rozpoczęcie grupy: 5 luty 2018

WIĘCEJ INFORMACJI

 

Nasi psycholodzy pracują w podejściu integracyjnym, co oznacza, że stosują zintegrowane metody psychoterapeutyczne oraz dopasowują je do indywidualnych potrzeb pacjentów w zależności od problemu z jakim się borykają.

Psychoterapia to seria cotygodniowych spotkań z terapeutą.

Sesje w naszym gabinecie trwają 50 minut.

Psychoterapia nie jest:

 • Procesem, który ma zmienić innych np: żoną, matkę, ojca, szefa, dzieci
 • Doradztwem, gdzie psychoterapeuta mówi Ci jak masz żyć
 • Nie jest wizytą u lekarza, na której dostajesz tabletkę i od razu czujesz się lepiej

Psychoterapia jest pracą nad sobą samym, która umożliwi Ci odkrycie Kim jesteś i  da odpowiedź, jak chcesz przeżyć swoje życie.

Ceny:
Sesja terapeutyczna: 140-160 PLN / 50 min.
Sesja terapeutyczna w języku angielskim lub hiszpańskim: 180 PLN / 50 min.

Płatność: gotówka / karta

Terapia DDA Warszawa

Terapię prowadzą

Izabela Kielczyk

psychoterapeuta, psycholog biznesu, założycielka Pracowni, certyfikowany terapeuta skoncentrowany na rozwiązaniu TSR

Specjalizacja

Specjalizuję się w krótko i długoterminowej terapii indywidualnej dorosłych, pracuję z ludźmi biznesu, prowadząc autorską psychoterapię dla ludzi pracujących dużo i za dużo, przeciążonych pracą, z objawami pracoholizmu, znużenia pracą i nie mających czasu na życie poza pracą.

Pracuję z parami starającymi się o adopcję, z parami już będącymi rodzicami adopcyjnymi oraz z dziećmi adopcyjnymi w wieku nastoletnim i dorosłymi adoptowanymi, a także z parami, kobietami, mężczyznami którzy nie mogą mieć dzieci biologicznych i po niedanych próbach in vitro.

więcej

Robert Olszak

psycholog, psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w pomocy psychologicznej dla osób dorosłych. Pracuję w podejściu psychodynamicznym, doradzam w trudnych sytuacjach, prowadzę grupy interpersonalne, podejmuję interwencje kryzysowe oraz negocjacje kryzysowe.

więcej

Marta Bogusławska-Michniak

psychoterapeuta, psycholog dziecięcy

Specjalizacja

Specjalizuje się w terapii długoterminowej osób dorosłych i pomocy psychologicznej dla rodzin.

Pracuję z dorosłymi osobami, które doświadczają trudności związanych z przeżywanym lękiem, niepewnością, niższą samooceną oraz nagłymi wydarzeniami w ich życiu (utratą pracy, żałobą, rozwodem).

więcej

Joanna Obuchowicz

pedagog, trener, psychoterapeuta

Specjalizacja

Prowadzę psychoterapię indywidualną krótko i długo terminową dorosłych i młodzieży oraz terapię par i małżeństw.

Posiadam doświadczenie w terapii osób, które borykają się z zaburzeniami emocjonalnymi, doświadczają trudności w kontaktach z ludźmi, cierpią z powodu zaburzeń nastroju, lęków, objawów nerwicowych, depresji, przeżywającymi konsekwencje negatywnej samooceny.

Pracuję z osobami, które doznały w dzieciństwie przemocy, nadużyć lub zaniedbań, wychowały się w rodzinach z problemami alkoholowymi. Kobietami w okresie rozrodczym, zmagającymi się z problemami podjęcia decyzji o ciąży jak również w okresie menopauzalnym, kiedy dotykają problemu „pustego gniazda” i końca aktywności zawodowej.

więcej

Lidia Flis

psycholog, psychoterapeuta par, trener

Specjalizacja

Specjalizuję się w krótko- i długoterminowej terapii par/małżeństw, rodzin oraz terapii indywidualnej.

Pracuję z parami, które odczuwają spadek satysfakcji ze związku, często się kłócą, mają problemy w komunikacji i zrozumieniu uczuć/potrzeb partnera, borykają się z trudnymi wydarzeniami życiowymi lub znaczącymi zmianami.

więcej

Teresa Raczkowska

psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w pomocy psychoterapeutycznej krótko i długoterminowej dla osób dorosłych, doświadczających zaburzeń depresyjnych, lękowych, psychosomatycznych, uporczywego stresu, napięcia emocjonalnego, problemów w relacjach, trudności w rozwoju osobistym, niskiego poczucia własnej wartości, wewnętrznego chaosu, kryzysów i niepowodzeń życiowych związanych z różnymi etapami życiowymi np. rozwodem, chorobą , śmiercią bliskiej osoby, pragnących odnaleźć sens życia.

więcej

Magdalena Pietrzak-Żelazko

psycholog, psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w krótkoterminowej terapii indywidualnej osób dorosłych. Pracuję z osobami zmagającymi się z lękiem, depresją, traumą, kryzysem, doświadczającymi trudności w kontaktach z ludźmi, a także z osobami pragnącymi dążyć do własnego rozwoju.

więcej

Marta Zwierzchowska

psycholog, psychoterapeuta, terapeuta par, terapeuta uzależnień

Specjalizacja

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz par. W terapii indywidualnej specjalizuję się w pracy z osobami pochodzącymi z rodzin dotkniętych uzależnieniem – tzw. Dorosłymi Dziećmi Alkoholików oraz osobami współuzależnionymi. Pracuję również z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych (narkotyki, alkohol), jak i dotkniętych uzależnieniami behawioralnymi (hazard, Internet itp.). Posiadam doświadczenie w pracy z osobami dotkniętymi przemocą domową, przeżywającymi trudności w relacjach, kryzysy życiowe czy żałobę.

więcej

Magdalena Zysiak

psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności psychospołecznych

Specjalizacja

Specjalizuję się w krótko- i długoterminowej terapii indywidualnej dorosłych.

Pomagam osobom, które: doświadczają trudności w relacjach z bliskimi osobami, czują się nierozumiane przez otoczenie; żyją w ciągłym napięciu, stresie; cierpią z powodu niskiego poczucia własnej wartości; doświadczają kryzysu w życiu osobistym, zawodowym (rozwód, śmierć, narodziny dziecka, utrata/zmiana pracy, rozstanie).

więcej

Anna Kot-Mosakowska

psychoterapeutka, terapeutka par, coach, trenerka

Specjalizacja

Specjalizuję się w terapii dorosłych oraz młodych dorosłych. Pracuję z parami, małżeństwami, przyjaciółmi, współpracownikami. Pomagam parom, które doświadczają konfliktu, trudnych uczuć, kryzysu w związku, zdrady, choroby, chcą podjąć różne decyzje dotyczące rozstania, powrotu, posiadania dzieci itp. Pomagam osobom z niską samooceną, silnym krytykiem wewnętrznym, osobom nie radzącym sobie ze złością, lękiem, niepewnością, silnym stresem, a także osobom doświadczającym stanów nerwicowych, depresyjnych, zaburzeń snu, zaburzeń nastroju, będącym w kryzysie życiowym. Bliska mi jest praca ze snami oraz z symptomami chorobowymi.

więcej

Jakub Kielczyk

psychoterapeuta, terapeuta par, założyciel Pracowni

Specjalizuję się w terapii indywidualnej osób potrzebujących wsparcia w trudnych momentach życia, kryzysach, doświadczających problemów w relacjach z innymi ludźmi, odczuwających stany depresyjne i zaburzenia nastroju. Pracuję z osobami zaburzeniami lękowymi, doświadczającymi napadów panicznego lęku.

Zapraszam również osoby zastanawiające się nad zmianą zawodu, czy będące w przełomowych momentach życia. Pracuję także z parami chcącymi przyjrzeć się swojej relacji lub stojącymi przed różnymi życiowymi dylematami.

Zajmuję się tematyką związaną z niepłodnością, trudnościami w trakcie starań o dziecko oraz zbiegów in-vitro, a także wsparciem psychologicznym w trakcie procesu adopcyjnego. Do pracy w tych obszarach zapraszam szczególnie pary oraz mężczyzn.

więcej

Marta Gawinkowska-Stefańska

psycholog, psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w terapii osób dorosłych. Pomagam klientom cierpiącym z powodu:
– trudności w relacjach,
– zaburzeń nastroju, depresji,
– lęków, problemów w realizacji zadań życiowych,
– nadaktywnego krytyka wewnętrznego,
– kryzysu, utraty sensu, braku nadziei,
– zaburzeń osobowości,
– zaburzeń psychotycznych,
– trudnych przeżyć, z którymi nie są w stanie sami sobie poradzić.

Udzielam konsultacji także w języku angielskim. Pracuję pod stałą superwizją.

więcej