Zespół POZNAJ NASZYCH PSYCHOLOGÓW

Teresa Raczkowska

psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w pomocy psychoterapeutycznej krótko i długoterminowej dla osób dorosłych, doświadczających zaburzeń depresyjnych, lękowych, psychosomatycznych, uporczywego stresu, napięcia emocjonalnego, problemów w relacjach, trudności w rozwoju osobistym, niskiego poczucia własnej wartości, wewnętrznego chaosu, kryzysów i niepowodzeń życiowych związanych z różnymi etapami życiowymi np. rozwodem, chorobą , śmiercią bliskiej osoby, pragnących odnaleźć sens życia.

Pracuje zgodnie z podejściem humanistyczno-egzystencjalnym.

Sądzę, że wiem dlaczego słuchanie kogoś sprawia mi tak dużą satysfakcję. Kiedy mogę kogoś rzeczywiście wysłuchać, wchodzę z nim w kontakt, a to wzbogaca moje życie.(…)Kiedy mówię, że się cieszę, słuchając kogoś, mam – rzecz jasna – na myśli głębokie wsłuchiwanie się .Mam na myśli słyszenie słów, myśli, odcieni uczuć, osobistych znaczeń a nawet znaczenia kryjącego się poza świadomymi intencjami mówcy .Niekiedy w wypowiedzi, która pozornie nie jest zbyt istotna, w głębi słyszę ludzki krzyk, nieznany, ukryty gdzieś we wnętrzu osoby”. ( Carl R. Rogers, Sposób bycia )

Wykształcenie

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych ze specjalizacją w problemach terapii i rozwiązywaniu konfliktów.

Odbyłam czteroletnie szkolenie w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej „INTRA”- Szkoła posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Ukończyłam wiele kursów i szkoleń w zakresie różnych podejść psychoterapeutycznych w tym m. innymi :warsztaty z zakresu terapii skoncentrowanej na emocjach L. Greenberga, 2-letnie Studium Psychologii Zorientowanej na Proces, 2- letnie Podyplomowe Studium Psychoterapii w ujęciu Psychoanalitycznym, szkolenie z komunikacji NVC „Porozumienie bez przemocy”, warsztaty pracy z ciałem wg. A. Lowena.

Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe zdobyłam w Centrum Psychoterapii na oddziale dziennym zaburzeń nerwicowych w Warszawie , oraz w szpitalu MSWiA w Otwocku na oddziale leczenia nerwic.

Posiadam ponad 20-letnie doświadczenie w pracy z klientami Ośrodka Pomocy Społecznej , doświadczającymi skutków traumatycznych relacji rodzinnych , problemów wychowawczych ,zdrowotnych , bytowych.

Prowadzę prywatną praktykę psychoterapeutyczną od 7 lat.

Pracuję pod stałą superwizją Certyfikowanych Superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej.

Prywatnie

Jestem mężatką, mam dwóch dorosłych synów, lubię kontakt z naturą, podróże, książki, medytacje.

 

Terminy przyjęć:

czwartki w godz. 15:00 – 21:00