Zespół POZNAJ NASZYCH PSYCHOLOGÓW

Joanna Siemieniuk

psycholog, psychoterapeuta

Specjalizacja

Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych oraz młodzieży. Udzielam również konsultacji rodzinnych, wychowawczych.

Pracuję również w grupach terapeutycznych dla osób dorosłych.

Pracuję z osobami borykającymi się z zaburzeniami lękowymi, nerwicowymi; cierpiącymi na objawy psychosomatyczne (migrena, drżenie kończyn, problemy żołądkowo – jelitowe). Zapraszam do współpracy również osoby doświadczające trudności w relacjach prywatnych lub zawodowych, osoby z zaburzonym poczuciem własnej wartości; osoby niepotrafiące wyrażać siebie, swoich potrzeb.

Zapraszam do współpracy osoby po trudnych doświadczeniach życiowych.

Wykształcenie

Ukończyłam studia psychologiczne w Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej. Obecnie jestem w trakcie 4-letniego, profesjonalnego kursu psychoterapeutycznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie rekomendowanym i akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Doświadczenie zdobywałam na stażu w Poradni Telefonicznej dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym 116 123 Instytutu Psychologii Zdrowia, udzielając pomocy psychologicznej osobom w kryzysie emocjonalnym. W Grupie Synapsis ukończyłam roczny, teoretyczny staż Vademecum Terapeuty oraz roczny staż praktyczny w Zespole Terapii Rodzin. W trakcie stażu praktycznego zdobyła doświadczenie w prowadzeniu terapii par oraz rodzin w nurcie systemowym.

Współpracowałam  z Przystanią Psychologiczną jako koterapeuta prowadzący Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci. Posiadam doświadczenie we współpracy z przedszkolami w zakresie prowadzenia zajęć dla dzieci, obserwacji psychologicznych oraz konsultacji z rodzicami.

Doświadczenie kliniczne zdobywam w Oddziale Dziennym Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, gdzie jestem koterapeutą grupy terapeutycznej.

Od lipca 2016 jestem związana ze Stowarzyszeniem Aslan w Warszawie. W Aslanie prowadzę konsultacje i terapię indywidualną dla młodzieży oraz osób dorosłych.

Biorę udział w konferencjach oraz szkoleniach z zakresu psychoterapii oraz psychologii.

Interesuję się szczególnie relacją matka – dziecko, zaburzeniami narcystycznymi oraz zagadnieniami związanymi ze zjawiskiem „mobbingu”.

Prywatnie

Od 10 lat jestem w związku małżeńskim. Wychowuję 8 letnią córeczkę. Bardzo lubię prace plastyczne, głównie rysowanie oraz pisanie (głównie do szuflady).