Zespół POZNAJ NASZYCH PSYCHOLOGÓW

Joanna Obuchowicz

pedagog, trener, psychoterapeuta

Specjalizacja

Prowadzę psychoterapię indywidualną krótko i długo terminową dorosłych i młodzieży oraz terapię par i małżeństw.

Posiadam doświadczenie w terapii osób, które borykają się z zaburzeniami emocjonalnymi, doświadczają trudności w kontaktach z ludźmi, cierpią z powodu zaburzeń nastroju, lęków, objawów nerwicowych, depresji, przeżywającymi konsekwencje negatywnej samooceny.

Pracuję z osobami, które doznały w dzieciństwie przemocy, nadużyć lub zaniedbań, wychowały się w rodzinach z problemami alkoholowymi. Kobietami w okresie rozrodczym, zmagającymi się z problemami podjęcia decyzji o ciąży jak również w okresie menopauzalnym, kiedy dotykają problemu „pustego gniazda” i końca aktywności zawodowej.

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i rodzinami. Pracuję z parami i małżeństwami. Udzielam konsultacji wychowawczych.

Wykształcenie

Jestem absolwentką pedagogiki Uniwersytetu Łódzkiego, dyplomowaną psychoterapeutką Szkoły Psychoterapii przy ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie – posiadającą rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, absolwentką Podyplomowych Studiów Trenerów Grupowych w Laboratorium Psychoedukacji. Ukończyłam warsztaty dotyczące mediacji rodzinnych oraz pracy terapeutycznej z osobami chorymi onkologicznie.

Pracuję w nurcie integratywnym, korzystam ze zdobyczy różnych nurtów psychoterapii, dążąc do stworzenia dla każdej osoby terapii dostosowanej indywidualnie dla jej problemów, doświadczeń i osobowości. Najbliższe jest mi podejscie humanistyczno-egzystencjalne. Korzystam tez z nurtu terapii poznawczo-behawioralnej.

Prywatnie

Od 30 lat jestem szczęśliwą mężatka, mamą dorosłego syna. W wolnych chwilach czytam biografię, interesuję się architekturą oraz renowacją mebli. Mieszkam i pracuję w Warszawie i Łodzi.

 

Terminy przyjęć:

środy w godz. 11:00 – 21:30

czwartki w godz. 9:00-21:30

piątki w godz. 9:00-18:30

 

Joanna Obuchowicz – ZnanyLekarz.pl

«powrót