Zespół POZNAJ NASZYCH PSYCHOLOGÓW

Andrzej Święcki

psychoterapeuta

Specjalizacja

Prowadzę indywidualną krótko i długoterminową psychoterapię osób dorosłych. Posiadam doświadczenie w pracy z osobami, które aktualnie doświadczają kryzysów życiowych, przeżywają konflikty w bliskiej relacji, rozstały się z partnerem, czy przeżywają żałobę oraz z osobami, których rodzice opuścili lub nadużywali wobec nich przemocy oraz tymi, którzy wychowywali się w rodzinach alkoholowych.

W trakcie mojej pracy psychoterapeutycznej spotykam się z osobami, które jako dzieci nie otrzymały od swoich najbliższych potrzebnej im uwagi i wsparcia, mającymi w rodzinie osoby ciężko i przewlekle chore. Pracuję z osobami mającymi trudności w nawiązywaniu bliskich relacji z innymi ludźmi, tworzącymi niesatysfakcjonujące ich związki lub pragnącymi poprawić swoje relacje z najbliższymi.

Wykształcenie

Jestem absolwentem pedagogiki UKSW w Warszawie. Posiadam dyplom Szkoły Psychoterapii przy Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej „INTRA” rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Obecnie jestem na drodze do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej Stowarzyszenia Intra.

Doświadczenie

Pracowałem z osobami uzależnionymi w Ośrodku Pomocy Społecznej, prowadziłem także zajęcia ze studentami. Odbyłem wiele staży i szkoleń min. staż w Osiedlowym Ośrodku Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży „Synapsis”, uczestniczyłem w cyklu szkoleń w ramach Studium Pomocy Psychologicznej IPZ PTP oraz w szkoleniu dla mediatorów Polskiego Centrum Mediacji. Ukończyłem Kurs Psychologii Klinicznej prowadzony przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Jestem autorem artykułów dotyczących psychoterapii oraz problemu uzależnień. Prowadziłem psychoterapię w ramach programu ”Ktoś cię słyszy” realizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i pomocy „Q Zmianom” oraz w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Otwocku.
W pracy stosuję podejście integratywne dostosowując metodę pracy do problemów klienta. Swoją pracę poddaje superwizji.

Prywatnie

Od 18 lat jestem żonaty, mam 9 letniego syna.