Zespół POZNAJ NASZYCH PSYCHOLOGÓW

Agnieszka Olchowik

psycholog dziecięcy, psychoterapeuta dzieci i młodzieży

Specjalizacja:

Pracuję z dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi oraz prowadzę konsultację dla rodziców.

Zajmuję się pomocą psychologiczną osób doświadczających trudności emocjonalnych, zaburzeń depresyjnych, lękowych, wsparciem rodziców borykających się z trudnościami wychowawczymi, trudnościami w relacji ze swoimi dziećmi, zaniepokojonych rozwojem dziecka.

Pracuję w podejściu poznawczo- behawioralnym.

Wykształcenie:

Jestem absolwentką psychologii ze specjalnością kliniczną na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Ukończyłam studia podyplomowe „Psychosomatyka i somatopsychologia”. Aktualnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i Ewy Pragłowskiej. Stale poszerzam swoje umiejętności biorąc czynny i bierny udział w konferencjach oraz szkoleniach dotyczących m. in. seksualności dzieci i młodzieży, psychiatrii dzieci i młodzieży, muzykoterapii oraz z zakresu zdrowia somatycznego i psychicznego.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Doświadczenie:

Swoje doświadczenie kliniczne zdobywałam w trakcie praktyk i staży w szpitalach, m. in. Instytucie „Pomnik- Centrum Zdrowia Dziecka”- Oddział Nefrologii, Transplantacji Nerek i Nadciśnienia Tętniczego, w Szpitalu Bielańskim- Oddział Pediatryczny oraz Psychiatryczny. Pracowałam także z dziećmi i młodzieżą prowadząc konsultację z zakresu trudności rozwojowych, emocjonalnych oraz warsztaty radzenia sobie ze stresem.

Obecnie pracuję jako psycholog w Klinicznym Oddziale Pediatrycznym Szpitala Bielańskiego im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie oraz w Szpitalu Solec w Warszawie.

Prywatnie:

Szczególnie bliska jest mi muzyka. Gram na gitarze i fortepianie. Uwielbiam teatr. Jestem pasjonatką podróży i górskich wędrówek.

 

Terminy przyjęć

poniedziałki w godz. 18:30 – 21:00

soboty w godz. 10:00 – 15:00