Kiedy Psyche mówi Ciałem… Warsztat psychologiczny: zrozumieć ciało – zrozumieć siebie

Warsztat pracy z ciałem, zrozumieć ciało, zrozumieć siebie

„Problemy człowieka zawsze można odczytać z jego ciała, ponieważ ciało jest tym, kim jest człowiek.”
Alexander Lowen (z książki Radość)

Zgodnie z założeniami holistycznego myślenia o człowieku stany ducha, umysłu i ciała wzajemnie wpływają na siebie. Kiedy nasza forma emocjonalna jest dobra, kiedy jesteśmy szczęśliwi – nasz umysł działa sprawnie a ciało jest zdrowe. Czasami jednak coś zaczyna gorzej funkcjonować – zaczynamy być smutni lub złościmy się, nasze plany, widzenie świata i rozumienie go pogarsza się, a ciało doświadcza bólu i choroby. Każda taka zmiana poprzedzona jest sygnałami – po to, żeby móc odpowiednio wcześniej zareagować – o ile potrafimy je dostrzec i rozpoznać!

Warsztat „Kiedy Psyche mówi Ciałem…” to ekscytująca podróż po psychologicznej mapie ciała. To moment, kiedy pozwolimy ciału mówić i skupimy się na sygnałach, jakie docierają do nas, nauczymy się odbierać i rozumieć je. Sięgniemy do podstaw – oddechu i dotyku, a potem przyjrzymy się ruchowi, emocjom i potrzebom jakie kryją się w ciele. Pozwolimy umysłowi na nazwanie ich, a emocjom na poczucie – żeby poskładać z kawałków w całość – czyli w siebie.

Warsztat psychologiczny pracy z ciałem

Nasz warsztat kierujemy do osób, które:

  • zainteresowane są lepszym poznaniem i zrozumieniem związku psychiki i ciała;
  • często odczuwają napięcie w ciele (ból głowy, ból brzucha, bóle pleców);
  • mają dolegliwości skórne lub oddechowe;
  • czują, że nie mają dostępu lub nie rozumieją swoich emocji.

W swojej pracy integrujemy metody psychologii Gestalt, focusingu, bioenergetyki Lowena, psychologii zorientowanej na proces oraz jogi.

Ponieważ spotkania mają charakter warsztatu, prosimy o swobodny i wygodny ubiór.

Terminy i koszt:

Dwudniowe warsztaty – 250 zł

Termin kolejnej edycji zostanie podany wkrótce!

Jeśli masz pytania – pisz lub dzwoń!

Zapisy:

telefonicznie 22 810 07 46 / 606 259 138
e-mail: warsztaty@kielczyk.pl

Zapraszamy!

Warsztat pracy z ciałem

Jakub Kielczyk i Marta Bogusławska-Michniak

Terapię prowadzą

Marta Bogusławska-Michniak

psychoterapeuta, psycholog dziecięcy

Specjalizacja

Specjalizuje się w terapii długoterminowej osób dorosłych i pomocy psychologicznej dla rodzin.

Pracuję z dorosłymi osobami, które doświadczają trudności związanych z przeżywanym lękiem, niepewnością, niższą samooceną oraz nagłymi wydarzeniami w ich życiu (utratą pracy, żałobą, rozwodem).

więcej

Jakub Kielczyk

psychoterapeuta, terapeuta par, założyciel Pracowni

Specjalizuję się w terapii indywidualnej osób potrzebujących wsparcia w trudnych momentach życia, kryzysach, doświadczających problemów w relacjach z innymi ludźmi, odczuwających stany depresyjne i zaburzenia nastroju. Pracuję z osobami zaburzeniami lękowymi, doświadczającymi napadów panicznego lęku.

Zapraszam również osoby zastanawiające się nad zmianą zawodu, czy będące w przełomowych momentach życia. Pracuję także z parami chcącymi przyjrzeć się swojej relacji lub stojącymi przed różnymi życiowymi dylematami.

Zajmuję się tematyką związaną z niepłodnością, trudnościami w trakcie starań o dziecko oraz zbiegów in-vitro, a także wsparciem psychologicznym w trakcie procesu adopcyjnego. Do pracy w tych obszarach zapraszam szczególnie pary oraz mężczyzn.

więcej