Media wywiady, artykuły i komentarze naszych psychologów

PRACODAWCY W USA BOJĄ SIĘ ZATRUDNIAĆ ATRAKCYJNE KOBIETY?

W USA prawie jeden na pięciu mężczyzn i około 6% kobiet informuje, że w wyniku #MeToo rzadziej zatrudniają atrakcyjne kobiety. Z powodów bezpieczeństwa. Okazuje się, że seksualna atrakcyjność kobiet, to dzisiaj bardzo poważne zagrożenie dla rozwoju firmy. Dziś niestety wystarczy oskarżenie i można zniszczyć firmę, człowieka, a wiele oskarżeń w trakcie akcji #metoo okazało się fałszywych.

 

Na ten temat wypowiedział się nasza terapeutka, coach oraz psycholog biznesu, Izabela Kielczyk.

 

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/44394703/pracodawcy-w-usa-boja-sie-zatrudniac-atrakcyjne-kobiety?fbclid=IwAR0tCz3bK2bqVi5Bbjdsel1t1cWchoxgXolzG_qeOc42PEqH74opJoS2AwY

więcej

Rozwój osobisty może zniszczyć człowieka

Zapraszamy do obejrzenia materiału, w którym wypowiedziała się Izabela Kielczyk – psycholog biznesu, psychoterapeuta oraz coach:

 

 

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/44429231/rozwoj-osobisty-moze-zniszczyc-czlowieka

 

 

więcej

Nowe kierunki studiów – mediacja rodzinna, coaching stylu życia / Pytanie na śniadanie

“Za nami ostatnie egzaminy maturalne. Co dalej? Jakie kierunki studiów wybrać? Pojawiło się wiele nowych np. – coaching stylu życia, dziennikarstwo biznesowe – czyli m.in. social media i influencerzy.”

W programie Pytanie na śniadanie na temat nowych kierunków studiów wypowiedziała się Izabela Kielczyk – psycholog biznesu, psychoterapeuta oraz coach.

 

Iza - pns

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału z programu:

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/42824088/nowe-kierunki-studiow-mediacja-rodzinna-coaching-stylu-zycia

więcej

Budowanie zmotywowanego zespołu / Głos Mordoru

“Jeśli chcesz by Twoi ludzie zaprojektowali wspaniały ogród, nie tłumacz im, jak sadzić nasiona w poszczególne koryta, ale spraw, by najpierw pokochali ogrodnictwo”. Czyli: zmotywuj, a osiągniesz sukces. Jak to skutecznie robić radzi Izabela Kielczyk, psycholog biznesu.

więcej

Jak pokonać tremę? / Pytanie na Śniadanie

“Jak pokonać tremę podczas prezentacji w firmie, na obiedzie u przyszłych teściów czy na scenie? Jak poradzić sobie ze strachem przed publicznymi wystąpieniami? Triki aktorów i trenerów biznesu.”

W programie Pytanie na Śniadanie na temat sposobów radzenia sobie z tremą wypowiedziała się Izabela Kielczyk – psycholog biznesu, psychoterapeuta, coach.

więcej

Stres pourlopowy / Głos Mordoru

“Jak przejść od stanu błogiego relaksu do rzeczywistości pracy? Powrót do pracy po wakacjach to gwałtowny szok dla organizmu. Niektórzy wręcz nie lubią urlopów, bo pierwszego dnia pracy dopada ich stres, niezadowolenie i zmęczenie równe temu, które odczuwali przed urlopem. Jednak adaptacja do codziennych obowiązków nie musi być bolesna – pisze Izabela Kielczyk, psycholog biznesu.”

więcej

Niech strach nie zabija działania / Strefa nieruchomości

Na temat ryzyka i emocji pojawiających się w sytuacjach biznesowych dla magazynu Strefa nieruchomości wypowiedziała się Izabela Kielczyk – psycholog biznesu, coach, psychoterapeuta.

więcej

Jak mówić i jak słuchać – budujmy dobrą komunikację w rodzinie / Polskie Radio

“Komunikacja w rodzinie bywa trudna i może być przyczyną wielu niedomówień i konfliktów.
Co zrobić, żeby porozumieć się z partnerem życiowym oraz jak mówić, żeby być dobrze zrozumianym przez dziecko?
Na temat komunikacji w rodzinie rozmawiali goście Polskiego Radia Dzieciom w audycji “Strefa rodzica”.
Byli nimi Janka Rykowska, trenerka z fundacji ”Sto Pociech” i Lidia Flis, psycholog i psychoterapeutka.”

więcej

10 pomysłów na nowe życie dla 30 i 40 latków / Własny Biznes. Franchising

„Korporacja – dla jednych zawodowe marzenie, dla innych synonim koszmaru. – Przychodzi do mnie coraz więcej klientów, którzy po kilku latach pracy w korporacji mają już tego dość. Rzadziej są to pracownicy niższego szczebla, częściej natomiast menedżerowie, kierownicy działów czy nawet wiceprezesi – mówi Izabela Kielczyk, psycholog biznesu.

– Widzą, że w obecnej pracy doszli już do granic swoich możliwości i nie mają szans na awans. A w innych korporacjach odpowiednie dla nich stanowiska są już obsadzone i nie ma tam dla nich miejsca. Sięgają więc po alternatywę w postaci założenia własnego biznesu. U mnie szukają potwierdzenia, że to dobra decyzja, że to się musi udać. Ale takiej obietnicy nikt im przecież nie złoży”

Na temat zamiany pracy w korporacji na inwestycję we własny biznes dla magazynu Własny Biznes. Franchising wypowiedziała się Izabela Kielczyk –  psycholog biznesu, coach, psychoterapeuta.

więcej

Jak odpoczywać, żeby rzeczywiście odpocząć? / Polskie Radio

“Wakacje to czas urlopów i odpoczynku. No własnie, czy na pewno odpoczywać potrafimy? Jak efektywnie odpocząć. Czy aby, rzeczywiście odpocząć należy wyjechać tysiące kilometrów od domu?

Czy lepiej odpoczniemy sami a może z rodziną? Czego dowiadujemy się o sobie nawzajem zmieniając otoczenie w jakim przebywamy cały rok na wakacyjne kurorty? Czy wakacje mogą nas również stresować?

Czy aby odpocząć powinniśmy znać techniki relaksacyjne? A może w wakacje najlepiej złapiemy oddech nie robiąc nic, nudząc się? Czy przeciwnie aktywne wakacje są idealnym sposobem na odzyskanie sił i energii? ”

więcej

Polki zadłużają się, by ratować mężów / Pytanie na Śniadanie

“Brak tutaj komunikacji między partnerami. Co faktycznie się wydarzyło, jakie to jest zadłużenie, co ja podpisuję, na co ja się zobowiązuję. Potem okazuje się, że muszę wziąć jedną pracę, drugą. Chwilówka nie pomaga, kolejny kredyt nie pomaga. A my, kobiety, trochę mamy taką chęć pomocy.”

Izabela Kielczyk – psycholog biznesu, psychoterapeuta, coach – w programie Pytanie na śniadanie opowiadała, jakie skutki dla żony i rodziny ma zadłużanie się mężów.

więcej

Walentynki 2018. Miłość w firmie. Zakochani cali w skowronkach, a szef?

Na miłość nie ma rady. Może pojawić się wszędzie i w najmniej spodziewanym momencie. Coraz częściej amor łączy w pary pracowników tej samej firmy. Jak poradzić sobie z kwitnąca w zakładzie pracy miłością? Co z walentynkami? – rozmowa z Izabelą Kielczyk psycholog biznesu.

więcej

Nie uciekaj od smutku / Hello zdrowie

„Warto dać sobie przyzwolenie. Nie zaprzeczać. Nie uciekać” – tak o smutku i przykrych emocjach mówi psycholożka i coach Izabela Kielczyk. Przeżycie smutku zamiast przybrania radosnej miny może nas uratować przed wewnętrzną katastrofą.

więcej

Jakie błędy popełniamy w rozmowie o pracę? / Pytanie na Śniadanie

“Jeśli potencjalny pracodawca zaprasza nas na spotkanie wiemy, że nasze CV i list motywacyjny zrobiły dobre wrażenie. Znajdujemy się o krok od stałej, wymarzonej pracy. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak łatwo możemy zepsuć pierwsze dobre wrażenie i pozbawić się szansy na zatrudnienie. Jakich błędów nie popełniać podczas rozmowy kwalifikacyjnej?”

W programie Pytanie na Śniadanie na temat najczęściej popełnianych błędów w trakcie rozmów kwalifikacyjnych wypowiedziała się Izabela Kielczyk – psycholog biznesu, psychoterapeuta, coach.

więcej

Wróżki. Manipulacja czy tajemna wiedza? / Dzień Dobry TVN

“O tym, dlaczego korzystamy z usług wróżek, jak działa “ten system”, ile zarabia wróżka i dlaczego nie jest w stanie zorientować się , że ktoś kto ją odwiedza ją oszukuje.”

W programie Dzień Dobry TVN na temat wróżek wypowiedziała się Izabela Kielczyk – psycholog, psychoterapeuta, coach.

więcej

Guru z ograniczoną odpowiedzialnością / Shape

“Każdy z nas ma w pracy osoby, które podziwia. To może być szefowa, która znakomicie organizuje pracę i umie zainspirować swoich podwładnych, czy kolega, który doskonale tłumaczy innym skomplikowane problemy. Programy mentoringowe, które teraz prowadzi wiele firm, ale też organizacji społecznych, mają nas zbliżyć do osób, od których możemy się czegoś pożytecznego nauczyć. – To powrót do dawnych technik uczenia się od starszych -mówi Izabela Kielczyk, coach i psycholog biznesu. – Tu nie zawsze chodzi o wiek, raczej o staż i umiejętności. Z drugiej strony tych nabywa się z wiekiem, więc mentor na ogół będzie od nas starszy. Dlatego może spojrzeć  na nasze problemy z dystansem, podpowiedzieć drogi wyjścia z trudnych sytuacji.”

więcej

Jak sobie poradzić z chorobliwą zazdrością? / Pytanie na śniadanie

„Dla kogo się tak wypachniłeś?! Ta kasjerka znowu się na ciebie gapi!. Jak rozpoznać, że zazdrość stała się chorobliwa? Jak z nią walczyć? Stare przysłowie mówi, że nie ma miłości bez zazdrości. Chyba każdej relacji towarzyszy domieszka tego uczucia. Kłopoty pojawiają się wtedy, gdy jest ono tak silne, że może zrujnować nie tylko związek, ale nawet całe życie… Co zrobić, gdy zazdrość wymyka się spod kontroli i staje chorobliwa? Jak rozpoznać moment, w którym zaczyna się prawdziwy problem? Co poradzić, gdy jesteś bardzo zazdrosna o swojego partnera? A co robić, gdy to on niezdrowo cię ogranicza?”.

W programie Pytanie na śniadanie na temat chorobliwej zazdrości wypowiedziała się Lidia Flis – psycholog, psychoterapeuta par i rodzin.

więcej

Matka – Córka – jedyna taka relacja / Pytanie na śniadanie

“Więź matka-córka jest jednak na tyle silna, że jest w stanie przetrwać naprawdę poważne kryzysy. Córki, będąc nastolatkami mogą złościć się na despotyzm swoich matek i narzekać na ich brak czułości, ale z czasem spięcia te przestają mieć znaczenie. Jesteśmy tak zaprogramowane, że będziemy utrzymywać kontakty z własnymi rodzicielkami, i im będziemy starsze, tym mocniejsza będzie między nami więź.”

W programie Pytanie na śniadanie na temat relacji matka-córka wypowiedziała się Lidia Flis – psycholog, psychoterapeuta par i rodzin.

więcej

Ślad na skórze czyli: tatuaże potrafią mówić / Be active

Nie budzą już kontrowersji i coraz więcej osób ozdabia swoją skórę tuszem. Czy to jest tylko moda, element wizerunku, czy może stoją za tym głębsze motywacje?

“Badacze wyodrębniają aż 10 powodów tatuowania się – mówi psycholog Lidia Flis. Wśród nich są i te  świadczące o swego rodzaju niedojrzałości, np: kiedy sam proces tatuowania powoduje spadek napięcia psychicznego poprzez odczuwanie bólu. Dla niektórych jest to też testowanie swojej wytrzymałości. Ponieważ żyjemy w świecie promującym młodość i zadbane ciało, zdecydowanie częstszymi powodami wykonywania tatuaży są chęć podniesienia atrakcyjności fizycznej, wyróżnienia się na tle innych oraz ekspresja osobowości. Dużo osób poprzez tatuaż buduje – wyraziście,  bo trwale ingerując w ciało – swoją tożsamość – podkreśla ekspertka.  Ludzie posiadający tatuaże są częściej postrzegani przez innych jako nonkonformiści,kreatywni i poszukujący wrażeń. Także tych seksualnych.”

więcej

Konflikty są potrzebne / Zielona Linia

” Z czego wynikają konflikty w pracy? Dlaczego czasami są potrzebne? Czy rywalizacja w pracy rzeczywiście przekłada się na zysk firmy?

Izabela Kielczyk, psycholog biznesu z wieloletnim doświadczeniem, zdradza kilka patentów na to, jak pracować (i zarządzać), aby wszystkim żyło się lżej!

więcej

Latynoski kochanek to ściema / Wysokie obcasy

“W powszechnej wyobraźni hasło “latynoski mężczyzna” wywołuje jedno nieuchronne skojarzenie: śniady, dobrze zbudowany macho najlepiej o imieniu Antonio (względnie Enrique lub Julio), jeżdżący motocyklem i popalający marlboro za marlboro, który płomiennym spojrzeniem spod półprzymkniętych powiek i nieco przeciągniętym “hola” potrafi w mig rozkochać w sobie każdą kobietę. Niemiec? Lubi szybkie numerki, bo dłużej nie może. Anglik? Zimny, kocha się tylko w pozycji misjonarskiej. Polak? Wiadomo, lepiej nawet nie mówić. Stereotypy wciąż rządzą naszym myśleniem.

więcej

Rzuć etat, załóż firmę / Własny biznes

Co trzeci Polak chciałby założyć własną firmę – tak wynika z badań. Co zrobić, aby znaleźć się  w gronie tych, którzy naprawdę się na to odważą?

“Lęk przed porażką w biznesie jest naturalny. Nie da się go całkowicie opanować, trzeba go po prostu zaakceptować. Nie możemy natomiast dopuścić do sytuacji, gdy będzie nas paraliżował. Można mieć obawy, ale mimo tego nie rezygnować z działania”.

Na temat oswojenia lęku pojawiającego się w biznesie dla magazynu Własny Biznes wypowiedziała się Izabela Kielczyk – psycholog biznesu, psychoterapeuta, coach.

więcej

Polacy długie weekendy planują z wyprzedzeniem / Gazeta Praca

Choć, zdaniem ekspertów, na regenerację optymalny jest 2-3 tygodniowy urlop, nawet kilka dni może pomóc naładować akumulatory. Psychologowie biznesu przypominają, by przy planowaniu wolnego czasu nie sugerować się innymi. Lepiej wsłuchać się w swoje potrzeby i spędzić wolne dni tak, by możliwie efektywnie wypocząć. Polacy coraz częściej z wyprzedzeniem planują wypoczynek podczas długich weekendów.

więcej

Rozwód zawsze jest traumą. Jak go przetrwać?

Psycholog i psychoterapeutka Izabela Kielczyk tłumaczy, jak od strony psychologicznej wygląda sytuacja okołorozwodowa. Szczególną uwagę poświęca perspektywie dziecka.

 

więcej