“Czekając na…” grupa wsparcia dla przyszłych rodziców adopcyjnych

grupa wsparcia adopcja rodzice adopcyjni

Czas oczekiwania na dziecko jest trudnym okresem. Szczególnie po spełnieniu wszelkich wymogów formalnych i zakwalifikowaniu, otrzymaniu certyfikatu rodzica adopcyjnego, rozpoczyna się okres wyczekiwania. Jest to czas pełen niepewności, niepokoju, niedowierzania, ale też nadziei, radości i podekscytowania.

Pojawiają się pytania. Czy czekać czy prowadzić normalne życie? Czy już kupować łóżeczko? Czy robić remont? Kupować ubranka? Myśleć czy nie myśleć? Czytać książki o rozwoju dziecka? Jaki on/ono będzie? Czy damy radę? Jak naprawdę będzie wyglądać pierwsze spotkanie? Czy rzeczywiście zadzwoni ten telefon i kiedy? Jutro? Za tydzień? Za rok? Za 3 lata? Ten czas – nieokreślony czas jest trudnym doświadczeniem, szczególnie jak inne osoby z grupy już spotkały swoje dzieci.

Jakub i Izabela Kielczyk terapeuci adopcjaDlatego stworzyliśmy grupę wsparcia dla rodziców czekających na swoje dzieci. Będziecie mieli przestrzeń na wypowiedzenie wszystkich emocji jakie w Was się pojawiają, posłuchanie innych par i otrzymanie od nich wsparcia we wspólnym okresie oczekiwania. Będziecie mogli podzielić się swoimi wyobrażeniami dotyczącymi pierwszego spotkania, pierwszych dni razem z dzieckiem, Was jako rodziców.

Zapraszamy do wspólnej przestrzeni wsparcia i bycia razem przez okres oczekiwania w grupie wsparcia. Jesteśmy terapeutami, którym bardzo bliskie są obszary związane z adopcją. Nasze doświadczenia i wiedza są tym, czym się chcemy z Wami podzielić.

Izabela i Jakub Kielczyk

 

Tematyka:

Grupa jest przewidziana jako miejsce na wszelkie Wasze emocje, przemyślenia, problemy, ale chcemy też poruszać i rozmawiać na następujące tematy:

 • Wasze wyobrażeniach na temat rodzicielstwa
 • O tym jak czekać – czyli życie w oczekiwaniu – czym jest, co warto robić a czego nie
 • Czy pokocham dziecko skoro go nie urodziłam
 • Czy będę dobrym rodzicem
 • Czy dam radę od razu pokochać dziecko
 • Obawy – jak to będzie jak:
  • już zadzwonią
  • będziemy czekać na poznanie
  • zobaczymy dziecko,
  • będziemy je odwiedzać
  • już będzie u nas w domu
 • jak reagować na pytania sąsiadów
 • macierzyństwo nie-biologiczne  – czym się różni od biologicznego

Grupa wsparcia w szczegółach:

 • Przed spotkaniem w grupie zapraszamy na konsultację wstępną trwającą 50 min. (koszt 100 zł),
 • Grupa spotyka się co 2 tygodnie w soboty w godz. 10:00-13:00,

Koszt:

290 zł od pary za miesiąc
250 zł od pary za miesiąc w przypadku płatności z góry za 3 miesiące

Zapisy:

telefonicznie 22 810 07 46 / 606 259 138
e-mail: grupy@kielczyk.pl

Terapię prowadzą

Izabela Kielczyk

psychoterapeuta, psycholog biznesu, założycielka Pracowni, certyfikowany terapeuta skoncentrowany na rozwiązaniu TSR

Specjalizacja

Specjalizuję się w krótko i długoterminowej terapii indywidualnej dorosłych, pracuję z ludźmi biznesu, prowadząc autorską psychoterapię dla ludzi pracujących dużo i za dużo, przeciążonych pracą, z objawami pracoholizmu, znużenia pracą i nie mających czasu na życie poza pracą.

Pracuję z parami starającymi się o adopcję, z parami już będącymi rodzicami adopcyjnymi oraz z dziećmi adopcyjnymi w wieku nastoletnim i dorosłymi adoptowanymi, a także z parami, kobietami, mężczyznami którzy nie mogą mieć dzieci biologicznych i po niedanych próbach in vitro.

więcej

Jakub Kielczyk

psychoterapeuta, terapeuta par, założyciel Pracowni

Specjalizuję się w terapii indywidualnej osób potrzebujących wsparcia w trudnych momentach życia, kryzysach, doświadczających problemów w relacjach z innymi ludźmi, odczuwających stany depresyjne i zaburzenia nastroju. Pracuję z osobami zaburzeniami lękowymi, doświadczającymi napadów panicznego lęku.

Zapraszam również osoby zastanawiające się nad zmianą zawodu, czy będące w przełomowych momentach życia. Pracuję także z parami chcącymi przyjrzeć się swojej relacji lub stojącymi przed różnymi życiowymi dylematami.

Zajmuję się tematyką związaną z niepłodnością, trudnościami w trakcie starań o dziecko oraz zbiegów in-vitro, a także wsparciem psychologicznym w trakcie procesu adopcyjnego. Do pracy w tych obszarach zapraszam szczególnie pary oraz mężczyzn.

więcej